Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 19 Guests are viewing this topic.

GIV


horatiu.cosma

Mai dura câteva luni scoaterea din circuitul forestier daca nu simplificam legislația în primăvară. Urmează PiSi2 și LD2, sper că până la finalul anului.

mdragos

PISI 2 cred ca trebuie sa predea proiectarea la sfarsit de an...

alecu26

Acolo cred ca padurile au afectat mai mult viteza de proiectare.
Pe lotul 3 aparent documentatia de expropieri a fost mai inaintata, chiar daca  contractul de executie s-a semnat mai tarziu.
Oricum si la Lotul 3 ar fi un miracol sa termine pana in februarie de taiat padurile, facut drum de acces pe coclauri, facute foraje....finalizat proiectare.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

mdragos

Oricum nu poti compara Webuild ( Astaldi ) vs Mapa la capitolul experienta in Romania : proceduri, legislatie etc.  :D

danutzu_1069

Sa nu crezi sunt doar turci...
Fi sigur ca sunt si romani prin firma

mike_us

Ca si utilitate care vi se pare mai important sa fie finalizat primul lotul 2 sau 3?

rt25

#59542
3. Pe parcursul lotului 2, paralel pe Valea Oltului exista portiuni 2+1 alternativ si se circula ok (daca nu ar fi lucrari care sa blocheze)

costica1234

#59543
^ De acord. Lotul 2 mi se pare cel mai putin relevant in ecuatia Pitesti-Sibiu=PiSi. :lol: Traficul greu s-ar duce foarte frumos de la nod rutier Cornetu spre Bascov & beyond.

Chiar, mereu am fost in dubiu legat de localitatea "Cornetu". In unele locuri am mai vazut scris "Cornet". Cum este oare corect?

alecu26

De fapt e Racovita. Si nici macar Racovita ca aia e comuna. Cornetu e gara de acolo, manastirea si numele barajului. E un mister de ce e denumita asa.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

dr4qul4

chiar crede cineva ca tot traficul (care va fi mai mare ca acum) o sa o ia pe aici, sau pe aici.
Oare au loc 2 tiruri? .
Macar sa reziste..
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

oneLess

#59546
O primă filmare de sus cu PiSi5 a lui Manu, nu ala bombardier [ :) ]
Din 28.09.2023

Structura 14 Autostrada A1 Lot.5 Sibiu-Pitesti


Și o filmare de jos de la Razvan S tot din PiSi5

27 09 2023 A1 Pitești Sibiu Zona Bascov.


mariusj

#59547
  Lotul 3
Sibiu - Pitești

dorum

Parca vad lotu' asta cu ani lumina avans fata de vecinu... o fi din cauza ca turcaletzii au 1 (una bucata) roman in echipa? :) :)

TibiV

Au doar 1 (una bucata) roman in echipa...

Cred ca doar e cuvantul cheie.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)