Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 17 Guests are viewing this topic.

Gio

Pai asta am spus si eu, finalul anului este 31 decembrie (dupa calendarul meu).  8)


alecu26

Nu neg experienta Cengiz. Doar ma intrebam cum naiba vor organiza mini organziarea de santier, cand vedem la Porr cat loc ocupa.
Experienta nu inlocuieste legile fizicii.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ijwtsh

@Gio problema e ca ai spus 'trebuia', nu 'trebuie'. Probabil doar o greseala de redactare. Nu dau cu parul, doar explicam de ce a sarit lumea.

danutzu_1069

Au avansat bine de tot Italienii, intr-o luna.... (ptiu sa nu-i deochi....  :lol:  :lol: )

calin.cc

se mai stie ceva legat de modernizarea 73C intre Curtea de Arges si Ramnicu Valcea? avand in vedere ca 2025 ar trebui sa termine Webuild PiSi 1 si o sa creasca semnificativ traficul pe 73C. nu am mai gasit noutati prin presa.

Pfff77

Am fost la Margina şi la Nemeşeşti, am făcut câteva poze:













Nu mai este nimeni şi niciun utilaj în zonă, o femeie din Margina spunea că de anul viitor se vor mai întoarce în zonă.


Ionut

Poate e cineva care nu a înțeles. Termenul pentru depunerea PT este noiembrie 2023 la LD2. Depunere. Că apoi trebuie CTE CNAIR de aprobare. Ping pong. Că nu îmi imaginez că nu vor fi observații.

Apoi după aprobare PT trebuie restul de birocrație ca să iasă AC.

Apoi intră în teren.

Apoi 3.5 ani pentru tunel, realist-optimist. 34 luni e contractual. Deci nici vorbă mai devreme.

Ar fi o minune să fie gata în decembrie 2026.

marius.firtonea

Singura intrebare aici este: de ce au plimbat utilajele pana acolo cand le puteau folosi in alta parte mai eficient?

Vlad94

Nu le-a plimbat aiurea, ci au decopertat mare parte din secțiunea fără tuneluri.

Ionut

Au făcut acces pentru zona tunelurilor.

marius.firtonea

Ft corect Ionut, dar nu era mai eficient sa faca lucrul asta cu 1 luna inainte sa se apuce de tuneluri pt ca mai apoi sa foloseasca utilajele la restul activitatilor?

Tavi

E bine daca poti sa faci decopertări din timp ca mai găsești diverse (de ex. utilitati care nu sunt pe hărți, muniție neexplodata).

oneLess

#59473
Până la pădure, pe porțiunea unde este AC emisă de mult, decopertată acum, după ce termină la Centura Sud Timișoara, la iarnă, în drum spre A7 sau T4 DEx12, forezele își pot face de cap aici  la un viaduct jumate (harta API)!

mirceaeliade

WeBuild par sa fi facut o surpriza frumoasa vara asta pe PiSi5.  Daca ar tine-o tot asa, cred ca s-ar putea face caucule cu deschidere chiar in 2024. Ar fi prea frumos!