News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 61 Guests are viewing this topic.

mitsu

Multumim mult, udar si lautaxi! faine poze!

lautaxi

#5941
Am incercat sa ajung la podul Simeria Veche da era un noroi...si am renuntat dar am reusit sa surprind celebra grinda de la pod peste cf ce s-a rupt in vara


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
pe drumul de legatura de la intersectia Simeria Veche si pana la autostrada nu sunt finalizate scurgerile..


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

laurashgeo

Quote from: Ionut on March 30, 2013, 04:06:40 PM
Cred ca ziua de sambata este cea mai grea din saptamana... nimeni nu vine cu poze, toti sunt plecati in toate partile... si daca nu avem ce sa comentam ne creste tensiunea. :) E numai vina lui udar ca n-a pus pozele. :p
Mare dreptate ai, insa cand te gandesti ca duminica incepe avalansa de poze, nu mai pare asa grea sambata :D
Multumim mult de poze, Udar si Lautaxi!!!!

Pellady


penad2007

Frumoasa zi si va multumim pentru poze.

user201

Mulțumiri pentru poze. Mă bucur să văd și poze mai "optimiste" în care se lucrează, și chiar întărit.

rocklee

multumesc pentru poze o zi minunata ca am putut vedea noutati...iat la turdas se munceste ma bucur ......mutlumesc la toti

lautaxi

Eu sunt foarte curios de lucrarea de la gara Turdas ...dar sunt convins ca va zbura Eurocopter curand si vom intelege mai bine ce se  face acolo.

alecu26

primul semn ca totul e OK, va fi cand se indeparteaza utilajele de acolo, care ar trebui sa fie in urmatoarele 10 zile, maxim o saptamana.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ciprebbe

#5949
In sfarsit era cazul sa aflam si asta!
UMB a castigat 3 loturi (din 4)  pe Deva-Lugoj!
Se pare ca li se va da in compensare(pt Gilau -Nadasel)  si lotul 2 de pe Tm-Lugoj.
Cam prea mult pt ei dupa mine.

Sursa: aici
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

lautaxi

#5950
 :D

isotech_ro

Quote from: lautaxi on March 31, 2013, 02:59:29 PM




din ce se vede in fotografii, un termen de 45 de zile lucratore, poate fi considerat optimist  :o

sa ma explic:
1. sunt de executat zidurile de sprijin  peste pilotajul cu stâlpi benotto (2 x cca 700ml)
2. este de executat pilotajul cu "stâlpi" din var- ciment, pe traseul benzilor de circulatie ( cca. 900m ) aprox 7000 de piloti
3. se face studiul geo care sa confirme scaderea nivelului pinzei de apa freatica si posibilitatea asternerii stratului de balast stabilizat
4. compactarea stratului de balast + tratament cu durosol
5. asternere strat de asfalt + parapete + marcaje (nu stiu exact solutia adoptată, insa  pe porțiunea respectiva este posibil sa se fi adoptat ca benzile de circulatie sa fie din beton !!! )

LE zona cu probleme Turdas ( debleu + malul Mureș ) trebuie adusa în concordanța de termene cu nodul Oraștie (Strabag), fără de care lotul Straco se va termina cu bariera de la Hallta Geoagiu ... in caz contrar, vom asista la o mare "bășcălie" de autostrada ... personal consider 30 iunie 2013 un termen mult mai realist

alecu26

ar putea fi o idee ca acolo sa se deschida cumva traficul doar pe benzile din mijloc...sau poate doar banda de urgenta sa fie restrictionata.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alecu26

Quote from: ciprebbe on April 01, 2013, 12:37:41 PM
In sfarsit era cazul sa aflam si asta!
UMB a castigat 3 loturi (din 4)  pe Deva-Lugoj!
Se pare ca li se va da in compensare(pt Gilau -Nadasel)  si lotul 2 de pe Tm-Lugoj.
Cam prea mult pt ei dupa mine.

Sursa: aici

eu nu pot sa vad nimic.

Ce document este?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

anacronox

e un gif cu pacaleala :lol: de 1 aprilie...nimic interesant din pacate :-[ :((