Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 11 Guests are viewing this topic.

dumbravaandrei

^^ stiu ca inca sunt la PT, de asta am intrebat de vesti, poate are cineva auzul mai ascutit si a auzit vre-un tril ceva...

Jacob46

In seara asta am observat in jur de 20 de grinzi depozitate aici:
https://www.google.com/maps/place/Albota/@44.8106027,24.8686859,16z/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x40b2a325b88ee981:0x91f2b3d2d2cf8a79!8m2!3d44.8100857!4d24.8703574!16s%2Fg%2F11tfp9dlcj

Pareau sa fie acelasi tip de grinzi folosite de Webuild pe PiSi5. Interesant este ca "parcarea" apartine unei firme care se ocupa cu prefabricate din beton. Poate fi o coincidenta sau Webuild cumpara grinzi si de la altii in afara celor de la Prahova?

ijwtsh

Am gasit asta. Videoclipul nu este al meu, nu stiu daca exista un user pe forum asociat acestui canal.



danutzu_1069

@ijwtsh, dacă ai pune descrierea, poate l-am găsi vreodata cu search..

montaniardul

^ Canalul asta se numeste Virtual Press si este al unui ziarist local din Deva, care se numeste Daniel Guta/Guță.

Cristian 74

No, gata, că v-am înnebunit. Vă las în pace vreo 8-9 zile. Noduri pe PiSi 5, că m-am oprit să le văd și eu. Citiți și comentariile de pe YT, fascinant cum același lucru e văzut în culori opuse în același timp. Ba că WeBuild nu lucrează, își bat joc, știți, tot tacâmul, ba că se mișcă foarte bine, bravo lor. Greu să le ceri conaționalilor să aibă o poziție echilibrată, la noi totul e alb sau negru. Sper să NU mai întâlnesc oameni ca acela de la Curtea de Argeș, care îmi spunea că abia așteaptă să vină rușii, că el pune mâna pe armă și li se alătură. Și era și cu nepoata de vreo 8 ani. Bleah...


mike_us

Mulțumim de filmări sa tot fim înnebuniți așa  :lol: .
Ani s-a făcut prea încet si acuma lumea nu mai are răbdare si vrea autostrăzi peste noapte. Personal cred ca orice se încadrează in termenul contractual chiar cu o întârziere de in jur de 6 luni e bine. Si poate daca oameni vad in următori 5 ani atingem 1,500 km de autostrada încep să aibă încredere. Eu cred ca se poate nu e perfect dar sa nu uitam unde eram in 2018 de exemplu.

TibiV

Filmare "calda" de la Constantin Mateescu: [20 AUG 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Nod rutier Bascov

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alinuttt

Mulțumim pentru filmări și sunt de părere că mobilizarea e bună, progresul raportat pe luna asta e printre cele mai mari.

Însă oricât de mult îmi doresc căi ferate moderne și autostrăzi, nu îmi place să văd că se lucrează în zi de duminică, cu atât mai mult că nu e vreo urgență pe lot care să justifice asta.


Oameni suntem.

marius.firtonea

Porr au rezolvat cele 2 trambuline prin reasfaltare, de pe ambele sensuri, din apropierea spatiilor de servicii de la Talmaciu.

oneLess

#59290
AUTOSTRADA A1 Lugoj - Deva Lot 2E, Costeiu de Sus - Margina / Constructor UMB

Mulțumiri lui Benzar Ilie (chiar nu știu dacă are cont aici dar e caldă rău/fierbinte filmarea, nepostată)

Filmarea pe 19.08.2023 19:30 (săptămâna de lucru încheiată, dar au lăsat vreo 4+ km curățați frumos)


montaniardul

Putem vedea undeva proiectul (schite/planse) pentru Marginea - Holdea?

marius.firtonea

Am trecut azi noapte pe langa viitoare organizare de santier a Mapa de la Balta Verde. Si-au instalat un logo si parea sa fie activitate intensa in hotel/pensiune. Cred ca reamenejeaza pt gazduirea muncitorilor.
Pare ca incet, incet, incep si ei sa miste ceva.

Vlad94

^^^Știe cineva când primesc AC și OIL pentru E1? Că presupun că la E2 mai durează până se aprobă PT-ul.

mariusbalasa

2 schimburi pe zi, adica vreo 330m liniari pe zi, ...1 KM in 3 zile... O:-)