Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 12 Guests are viewing this topic.

ijwtsh

Foarte frumos videoclip. Ai stat si destul pe editat si sincronizat sa ne arati concret despre ce vorbesc domnii.

Se vede managementul strain... amandoi par foarte seriosi desi e doar un videoclip pentru un canal de YouTube, nu erau intervievati de CNAIR sau vreo alta oficialitate.

Earthchild

Am fost acum două săptămâni în Apuseni, la Padiș. La dus, am mers pe A1 până la Sebeș, la întoarcere, am intrat pe autostradă de la Simeria. Cele mai proaste porțiuni sunt între Sebeș-Cunța, plină de petice și, de departe, Cunța-Aciliu, numai denivelări și hopuri, cu limitare drastică de viteză, zbori și la 80-100 la oră.
A1 Pitești-București este de o mie de ori mai bună decât A1 Sebeș-Aciliu.

mike_us


Earthchild

Când ai fundația pe teren prost, din vina proiectului, garanția are valoarea muncii lui Manole.

ddfab

^^ Cunta-Saliste, realizat de imbecillo, a fost reziliat cu scandal, deci pa garantie... ne alegem doar cu peticeli, valuri si restrictii. Nici debleul de la Aciliu nu s-a mai consolidat, acum viaductul Aciliu, vai de noi...
Presupun ca nici lotul Sebes-Cunta nu mai este in garantie, straco e pa, deci tot peticeli, in dulcele stil de intretinere CNAIR...

Light

QuoteÎn perioada 17.08.2023 – 20.08.2023 se vor desfășura patru transporturi cu depășiri pe traseul:
Negoiești (județul Prahova) – DN1A – DN1 – DN72 - Găiești – DN61 – A1 – Pitești – DN7 – Bascov.
Vehiculele transportă grinzi.
Sursă: cnadnr.ro

pasadia


Cristian 74

Pe la PiSi 4 am trecut și eu alaltăieri. Un mic video cu organizarea de șantier și portalurile, plus niște basculante faine de la Volvo pe lot. Am filmat și lotul întreg, mai spre seară vine.


Light

QuoteÎn perioada 20.08.2023 – 23.08.2023 se vor desfășura patru transporturi cu depășiri pe traseul:
Negoiești (județul Prahova) – DN1A – DN1 – DN72 - Găiești – DN61 – A1 – Pitești – DN7 – Bascov.
Vehiculele transportă grinzi.
Sursă: cnadnr.ro

stangabriel

#59274


AUTOSTRADA A1 Lugoj - Deva Lot 2E, Costeiu de Sus - Margina / Constructor UMB

Multumiri catre :
Benzar Ilie

mariusbalasa

In general cei de la UMB stiu sa fie ,,Number ONE'' in efficacitate...
La largimea  frontului de lucru s-au adaptat: 3 excavatoare, 10 camioane,1 buldozer, 1 gredel...
asta se numeste " o unitate de lupta" ... ;)
2 schimburi pe zi, adica vreo 330m liniari pe zi, ...1 KM in 3 zile... O:-)
Spor la treaba!!!
Multumim pentru filmare.

mike_us

Bine ca s-au apucat e un lot important.

dumbravaandrei

La tunele cum stau, ca nu prea au fost vesti in ultima vreme...

oneLess

Păi PORR are AC, ei au ? Nu cred că UMB au AC pentru tunele și nici PT aprobat, nu ?!

Cristian 74