Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 21 Guests are viewing this topic.

cristi5

#59175
Quote from: dorum on July 17, 2023, 06:04:00 PMazi au inchis intrarea dispre Deva A1 spre Lugoj A6 si la ora asta decapau si reasfaltau pe pasaj... poate or sa puna si ceva separatoare, om vedea, mai filmam :)
Ca sa incheiem cumva povestea asta, inchiderea bretelei de la Balint a fost facuta pt refacerea asfaltului (nu complet, "doar pe zona cu probleme") si nu s-a adaugat niciun separator. Era si greu, ca nu e loc.

Deci CNAIR a mintit (la nivel inalt: un director a mintit pe presedintele API :) ), si putem inchide cazul.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0udB6HyndgBQjPHjvViEuAtc8b9Z7XixgukbjZQc7wHMt52YRsVd5kYdYQEDrYrMfl&id=100066347094976

pasadia

Sincer, noutatea ar fi fost daca directorul CNAIR NU ar fi mințit. Caci altfel, diverși directorași mințind cat se poate de lejer pe oricine (ziarist, ministru, etc...) e la ordinea zilei.

Vlad94

Confirm. Zilele astea am fost pe bretea redeschisă și nu s-a montat niciun separator.

pasa_andrei

A1 - Lot 5 - Nod Curtea de Arges


Enjoy!

TibiV

Si de la Constantin Mateescu: [26 IUL 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Nod rutier Bascov

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

anacronox

Pe A1, dupa nodul Soimus sens spre Timisoara se circula doar pe o banda. se vede din drum ca a alunecat destul de mult material si e oprit in parapetele lateral.

Ionut

Unde exact? Este rambleu după lilieci. Apoi urmează debleul din zona Mintia. Acolo la Mintia?

danutzu_1069

Se pare ca la dealu' lilieci... este o notificare si in waze si pe gmaps de lucrari la/pe drum...

Ionut

Ah okay. Acolo era doar o chestiune de timp. Vom bibili la dealul ăla mult timp de acum înainte. Sincer, eu sunt șocat că a ținut atât de bine atât timp.

rocklee

#59184
Am fosta ieri pana la Margina..sa vad ce mai este pe acolo...nimic nou sub soare ...aceleasi grămezi de pamnt din decopertări....noutate ar fi ...sau adunat arborii care au fost taiati din defrișări....Fara poze ..
8)

rocklee

#59185
Ma-m oprit si la soimus la dealul cu liliecii...aici este vorba de un loc adincit in peretele dealului ...de unde sau desprins mai multe pietre unele mai mari.au ramas ancorele in aer si plasa sa rupt..si unde ar trebui sa intervina tot acolo este si o scurgere de ape pluviale pe care au facuto din  beton si care colecta apa de pe deal..
Care sa infundat ...cei de la drumuri naționale au facut ceva provizoriu ...UMBUL a adus cateva utilaje  si au construit o rampa acolo sa poata interveni au si inchis un sens de mers
...eu i-am mai vazut cu cateva zile in urma pe cei de la Umb lucrand la tevile de pvc a scurgerilor de la pasajele nodului...si la sol parca făceau o rigola ...sau luau pământ pentru rampa care au construit-o..
Poze mai târziu cand ajung la leptop...pentru ca de pe telefon nu stiu sa le pun ... :(
O seara faina


alecu26

Roca asta se va tot macina sub inghet dezghet. Probabil peste vrep 10 ani va fi acoperita cu torcret.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

carutasul

Mi-a apărut asta în feed la youtube, nu cred că a fost pusă aici, e vorba de zona cu tunelurile "pentru urși" sau contra lor.. De la DRDP Timișoara.

survola

#59189
^^
La asta mă gândeam și eu, eventual construită o protectie acoperită ca la Săcel (îmi scapă numele tehnic).