News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

mike_us

Sunt șanse sa înceapă la anul lucrările?

mariusbalasa

#59026
O actualizare de la ADonde Next _Lot 5 - Apar primele grinzi pe traseu.
Merci.

mariusbalasa

La minutul 12:25 observ ca casuta aceea  care face rezistenta constructorului pare inecata in vegetatie si fara animale prin curte de data aceasta, dar totusi in picioare.
Stie cineva ce se intimpla?

TibiV

Vezi ca ADonde Next are cont aici, este userul @alexd4u2 ...

Puteai sa-i lasi 24 de ore sa-si posteze singur filmare.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Apropo de imobilul de la min 12:25, din ce se vede pe hartile ANCPI, este teren expropiat... de ce nu este demolat.... nu stiu...
Fara sa vad hartile, as fi zis ca nu se cunoaste propietarul, sau dac se cunaoste si a decedat si nu sunt urmasi....e greu sa te atingi de teren...

survola

La 4:55 care este problema? Pare neatacată zona de terasament.
La fel, la 19:20.

jalemare

Interesant ce spune inginerul Webuild, pentru lotul 3 vor aduce o fabrica de grinzi. Nu pot să nu mă întreb de ce nu și-au adus-o și pentru lotul 5?!

montaniardul

@jalemare WeBuilt trebuia sa comande grinzi pentru lotul 5 de la UMB.  :lol:   

Archi

Probabil pentru lotul 3 transportul grinzilor din Ploiesti sau Pitesti nu se merita si este foarte anevoios, de acolo cred eu diferenta de abordare intre lotul 5 si lotul 3.

stangabriel

Azi noapte de A1 Bucuresti- Pitesti am intalnit 3 grinzi imense care mergeau catre santierul A1 Pitesti- Curtea de Arges, presupun.

TibiV

Filmare "calda" luminata de superluna de la Constantin Mateescu: [03 IUL 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Nod rutier Bascov

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexd4u2

Salutari! Cateva cadre in plus de la doua dintre viaductele de pe traseul A1 Pi-Si, Lot 5:

mike_us

Poate mai măresc ritmul acuma ca au terminat podul suspendat?

GIV

@mike_us nu cred.. nu cred ca au multi angajati proprii acolo si oricum pe a1 lucreaza deja cu subcontractori

Ionut

Descărcare arheologică, PiSi3, Sibiu-Pitești 3. De ieri.





Se pare că WeBuild mișcă binișor cu pregătirea (să nu-i deochi). Dau din coate, rezolvă chestii, pare că vor să facă treabă. Eu sunt rezervat, din punctul meu de vedere trebuie să-mi recâștige încrederea după ce au făcut (sau mai bine zis ce nu au făcut) la Brăila și PiSi5 în 2022.