News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 16 Guests are viewing this topic.

adriann

#59010
Va exista intelegere din partea UE daca vor exista intarzieri justificate, tot ce se construieste pe partea rutiera in RO este de importanta strategica pentru NATO/UE

horatiu.cosma

Te compătimesc, Ionuț, să gestionezi în ultimele luni atâția membri care "știu" lucruri și tot mai puțini care cred lucruri.

Ionut

:lol:
Fiecare cu crucea lui.

Apropo, la CM PNRR tot nu avem acces, așa că greu cu informațiile de pe LD2. Bosniacii ăștia există pe undeva? Doar întreb.

26ld

#59013
O actualizare de la Constantin Mateescu privind lotul 4. Multumiri autorului!


TibiV

Si tot de la Constantin Mateescu: [25 IUN 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Nod rutier Curtea de Arges

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Constantin Mateescu a facut si astazi un up-date: [27 IUN 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Nod rutier Bascov

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

Shameless self-promotion. :D

Mâine, 30.06.2023, este ultima zi când puteți sponsoriza API cu 20% din impozitul pe profit/veniturile microîntreprinderilor aferent Trimestrului II 2023! Astăzi, cel târziu mâine, trebuie să calculați suma și să virați banii pentru a vă putea deconta 20% din impozitul pe profit datorat statului. Vă dăm noi serie+număr de contract de sponsorizare. Mulțumim!!! Întrebări/detalii pe thread-ul dedicat sau direct la telefon (Ionuț, datele pe site).

marius.firtonea

Trambulinele dinaintea si dupa spatiile de servicii de pe lotul Porr sunt din ce in mai mari, ma intreb cat mai asteapta Porr pana sa intervina?
O intrebare, poate stupida, rosturile de dilatatii de la poduri sunt reglabile pe inaltime sau sunt lasate intentionat mai jos fata de nivelul asfaltului? Pt ca unele de pe lotul Porr mi se par pur si simplu execrabile.
O chestie interesanta pe care am observat-o, marcajul rezonator este doar pe partea cu banda de urgenta, pe cea cu parapetul nu este. Care e ratiunea? Adica ma atentioneaza ca intru pe banda de urgenta unde am un spatiu de degajare de 2.5 metri, dar cand sunt la 50 de cm de parapet nu sunt atentionat.

horatiu.cosma

Senzația la rosturi e foarte bună, circul lunar și mi se par foarte bine executate, departe de nivelul "execrabil". E rezonator marcajul și pe mijloc (bicomponent).

marius.firtonea

Am circulat recent pe A10, A1 si A3, dintre toate, rosturile de pe lotul Porr, mi se par cel mai prost executate(circul zilinc pe lotul Porr).
Prin marcaj rezonator ma refer la cel care are in componenta bucatile acelea metalice care chiar produc sunet, spre deosebire de cel cu punctulete.

GAC

partea cu rosturile si trambulinele depinde si de stilul de condus. daca mergi cu 100, nu o sa ai probleme nici pe lotul imbecilo, daca tragi tare o sa ai senzatii tari si reparatii dese la masina

TibiV

O noua filmare de la Constantin Mateescu: [29 IUN 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Budeasa – Merisani

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Gendan

Quote from: tom_sawyer on June 22, 2023, 04:33:10 PMÎn perioada 23.06.2023 – 26.06.2023 se vor desfășura patru transporturi cu depășiri pe traseul:

Negoiești (județul Prahova) – DN1A – DN1 – DN72 Găești – DN61 – A1 – Pitești – DN7 – DN7C – Merișani (județul Argeș).

Vehiculele transportă grinzi.   

CNAIR


Aseara, giratoriu DN1-DN1A pe centura Ploiesti, doua bucati. Insotite de Deme, bineinteles.


dr4qul4

deci le aduc de la FerroBeton
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

rota

Detalii despre secțiunea 3 Tigveni-Cornetu, a Autostrăzii Sibiu-Pitești.
sursa originala
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!