News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 26 Guests are viewing this topic.

shift2rail

Excavari prin detonari?!?

In intelegerea mea NATM poate pp atat foraje (drills) cat si detonari (blasts).

Tavi

Ce nu ti-e clar? E părerologie prin fantasmagorie  :lol:

Ionut

Eu de-asta vă tot zic de 1000 de ori să nu mai scoateți inepții și vă șterg zeci de mesaje pe zi că lumea se inspiră de pe-aici.

Și când discuțiile de aici sunt okay tot poate ieși o aberație prin presă, darămite când aberăm noi.

xab80

Bine ar fi ca aberatiile din presa sa fie inspirate doar din aceste forumuri... :D

TibiV

De la Constantin Mateescu: [13 IUN 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Nod rutier Bascov

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

balint

Salut!
Urmaresc de ceva vreme forumul si acum m-am hotarat sa ma inregistrez.
Azi am vazut un video la canalul The B1M unde prezinta cum se face un tunel cu technologia NATM chiar in Linz, Austria.

mike_us

Pe lotul 1 au termina PORR complet sau tot mai este de lucru la parcări...?

danutzu_1069

Este doar cate o parcare pe ficare sens, si ambele sunt operationale....
Nu cred ca mai au ceva de lucru, nici macar ... pe exterior

oneLess

Eu am și cinstit parcarea pe sensul spre Pitești!  :lol:

danutzu_1069

#58989
Adica te-ai p... in ea de parcare....  :lol:  :lol:
Sau varianta a doua?  ;)

(poate mi-o ...fur de la Ionut...  O:-)   )

Cred ca pozitionarea celor doua parcari a fost cel mai bun lucru cerut / prevazut ...
Privelistea este de o mie de puncte.
Oricand.

Ionutcatalin

^atâta timp cât Strabag asfaltează pe Valea Oltului o sa tot avem timp sa admiram priveliștea falnicilor Făgărasi, miercuri pe la ora 20 coada de vreo 6km pe A1 sensul Sibiu-Boita iar pe DN7 sensul Râmnicu Vâlcea - Sibiu coada era de vreo 10km și creștea destul de repede. În rest se asfalta destul de anemic, am rămas cu întrebarea pe unde vine asfaltul căci ambele sensuri erau blocate pe km buni. Mii de "mulțumiri" atât constructorului cât și CNAIR care permit un asa ritm de lucru...

rocklee

va salut pe toti ...are cineva informati pe cand intra UMBUL in teren la Margina Holdea ...pentru ca incepe sa-mi rugineasca drona si aparatul foto ... :D

Archi

Presupunerea mea ar fii ca ar trebui sa vedem curand fabrica de grinzi. Era vorba ca cea care se demonteaza acuma la Zimbor va veni aici.

mirceaeliade

@rocklee pai nu ar strica o filmare de recunoastere a stadiului cum au lasat un lot la 95% si cum arata terenul la lotul celalalt inainte sa vina utilajele

tom_sawyer

@rocklee IN DATA DE 14.10.2022 A FOST SEMNAT CONTRACTUL PENTRU PROIECTARE SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL MAJOR DE INVESTITII: AUTOSTRADA LUGOJ –DEVA (A1), LOT 2: KM 27+620 - KM 56+220, SECTIUNEA E SI FINALIZARE SECTIUNEA D.

DURATA CONTRACTULUI ESTE DE 45 DE LUNI, DIN CARE 11 LUNI PERIOADA DE PROIECTARE SI 34 DE LUNI PERIOADA DE EXECUTIE A LUCRARILOR.

IN DATA DE 05.12.2022 A FOST EMIS ORDINUL DE INCEPERE AL ACTIVITATII DE PROIECTARE.


CESTRIN