News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 19 Guests are viewing this topic.

mitsu

rocklee, ce s-a intamplat cu pozele tale? Cu ce i-ai suparat pe cei de la imageshack?

MRS

Quote from: mitsu on March 26, 2013, 07:02:35 PM
rocklee, ce s-a intamplat cu pozele tale? Cu ce i-ai suparat pe cei de la imageshack?

Cred ca au vazut si ei cum scrie rocklee comentariile pozelor... :lol:

Rocklee, multumim pentru poze, dar totusi, incearca sa faci ceva si cu textele....

:cheers:

Sorry ptr off dar nu m-am putut abtine


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NAP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

alin_simeriaveche


udar

cateva poze de ieri de pe Timisoara-Arad   dus-intors

se lucra la un pasaj peste A1



acea betoniera cu surprize pentru multi  :)



anunt drum umed pe centura Arad



la intoarcere zapada






nu imi aduc aminte de acest releu :dunno:



:cheers:

bogdymol

Aseara am venit si eu pe A1 Timisoara - Arad. La intrarea pe autostrada am incercat sa depasesc, dar banda 2 nu era curatata, asa ca dupa 1-2 depasiri m-am pus cuminte in rand cu restul lumii si am mers toti incolonati pe banda 1 cu viteza intre 60 si 90 km/h. Banda 2 era impracticabila din cauza zapezii.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

udar

^^^^
confirm si eu la fel am patit-o doar un TIR am depasit si am strins putin din ........ :)
doar pe banda 1 se circula in siguranta 

MHN

#5901
Cateva imagini din 24 Martie de pe Sibiu - Orastie, surprinse de catre Doppler pe ratt.ro/forum:

Quote




Mai multe imagini pe ratt.ro/forum.

Ionut

Multumim de poze! :cheers:

Misto si asta:


user201

Mulțumiri de link și poze MHN. Totuși, la cum arată podul acela de la Geoagiu(Orăștie), sigur vor deschide acolo circulația peste 5 circa săptămâni, că mie nu îmi pare că ar fi mai avansați ca în alte locuri?

În altă ordine de idei, din poze deduc că mai e mult de lucru la terasamente pe multe tronsoane, și chiar la anumite poduri.

MHN

Voi transmite aprecierile catre Doppler :cheers: de pe ratt.ro/forum.

In ceea ce priveste stadiul lucrarilor, sincer, as prefera ca pe aceste loturi chiar sa se mai intarzie deschiderea circulatiei si receptia decat sa se faca rabat de la calitate pentru a se respecta noile termene impuse sau asumate. Aceasta deoarece accelerarea pe final de proiect si-a aratat deja consecintele negative, pe Arad Sud - Giarmata, dupa cum stim cu totii.


mariansb

Ideea e buna, insa imposibil sa inceapa in toamna lui 2013 si la fel de imposibil sa o termine in 2016.
Mai e si problema fondurilor, pt ca nefiind pe coridor european , ci pe programul TEN-T , finantarea majoritara va fi de la bugetul national, care stim in ce situatie e...
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

alin_simeriaveche

Din ce am inteles eu din aceasta stire e ca este finantata 85%

,,Finațarea investiției va fi făcută prin Programul Reţeaua trans-Europeană de transport (TEN-T), acest lucru însemnând că 85 % din costuri vor fi suportate din fonduri europene.
Construcţia reţelei trans-Europene de transport TEN-T presupune interconectarea şi interoperabilitatea reţelelor naţionale de transport precum şi accesul la acesta.,,

rocklee

bombe electorale ...bla bla bla :lol: :lol: :o cind sunt in oltenia vorbesc de autostrada sudului... cind sunt in moldova pomenesc de iasi tirgu mures ...cind sunt in ardeal de coridorul pan 4....iar mai nou de autostrada sebes turda ...inca o minciuna inca o autostrada .......ungaria si slovenia ne au dat lecti ...vorbe putine si fapte ....mai nou croatia si serbia ....noi am ramas la stadiul de bla bla......cind ore putem si noi sa traim [circulam] civilizat intro tara civilizata .....???? :( :( :(

penad2007

Chiar credeti? Mai bine ne spune cind se comunica cine a cistigat licitatiile la tronsoanele ramase pe Lugoj - Deva sau Timisoara Lugoj lotul 2.
Asta face cite o declaratie pe zi. Asteptam vizita de la Craiova. :lol: