News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 22 Guests are viewing this topic.

TibiV

Tot de la Constantin Mateescu, o filmare de astazi: [18 MAI 2023] Lucrari A1, Lotul 5 – Nod rutier Bascov

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

La Bascov au inceput forajele pentru cealalta rampa: [19 MAI 2023] Lucrari A1, Lotul 5 – Nod rutier Bascov

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Tot de la Constantin Mateescu: [23 MAI 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Bascov & Budeasa

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

lucian

#58908

TibiV

@lucian ,

ar fi fost frumos sa spui ca filmarea este a lui Constantin Mateescu si ca reprezinta [24 MAI 2023] Lucrari A1 – Lotul 4, Organizare de santier...

Si ar fi de preferat sa nu pui link-ul de mobil...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


carutasul

dătătoare de speranțe... De-ar apărea și niște grinzi (adevărate, că din alea mici am văzut :) )

marius.firtonea

Unde graba? Avem 48 de luni si dup, poate, in dulcele stil italian mai adaugam cateva.

ddfab

ceva informatii despre stadiul proiectarii pe lotul 3? misca ceva italienii?

marius.firtonea

A pus ceva poze Adrian Giga pe contul sau de youtube, pareau ca fac foraje geo.

Ionut

Cică se agită WeBuild pe PiSi 3. Cu avize, aprobări etc. Mda, vedem, eu i-am scos de la categoria "serioși".

marius.firtonea

De Mapa ce se mai aude @Ionut, au reusit sa finalizeze forajele geo, intentioneaza sa miste ceva anul asta sau doar de la anul?
Nu de alta, dar au ceva viaducte/poduri la Boita pe la care ar putea misca, ca lotul e lung si greu.

Ionut

Anul ăsta cred că Mapa mișcă doar organizarea de șantier din parcarea de pe DN7. Îmi scapă acum numele parcării. :-[

Sincer cam atât cred că vedem. Foraje mai au din ce știu că e complicat cu tăiatul copacilor pentru acces.

Răbdare, unde vă grăbiți?

TibiV

Nodul Bascov filmat ieri de Ionut Ivasca: Autostrada A1 Sibiu - Pitesti. Ritmul Webuild/Lot5 Bascov / 25.05.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Earthchild

Quote from: Ionut on May 26, 2023, 12:49:27 PMAnul ăsta cred că Mapa mișcă doar organizarea de șantier din parcarea de pe DN7. Îmi scapă acum numele parcării. :-[
Câineni