News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

11 Members and 68 Guests are viewing this topic.

TibiV

De la Constantin Mateescu: [27 APR 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Nod rutier Bascov

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

O filmare foarte buna de la BabaDog: Noduri Rutiere Bascov si Curtea de Arges, Autostrada A1 Pitesti - Sibiu. Stadiu Lucrari 29.04.23

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Tot de la BabaDog, o filmare pe o portiune mai lunga: Autostrada A1 Pitesti - Curtea de Arges, pt.1 Bascov - Manicesti (T2IS5). Situaite Lucrari 29.04.23

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

pasa_andrei

O sa dureze o vesnicie pana termina nodul de la Bascov. Cred ca au ales cea mai complicata solutie cu cei mai putin oameni. Sa nu si faca cineva sperate ca termina in dec 2024.

TibiV

#58864
Si 3 (trei) filmari mai recente de la Constantin Mateescu:

1. [03 MAI 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Bascov & Budeasa

2. [04 MAI 2023] Lucrari A1, Lotul 5 – Nod rutier Bascov

3. [05 MAI 2023] Lucrari A1 – Lotul 5, Nod rutier Bascov

Adica au 3 viteze: incet, incetisor si pe loc...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut

#58865
Autostrada A1 Sibiu-Pitești Secțiunea 1 Sibiu-Boița. Filmare completă la finalul recepției, final aprilie 2023.


carutasul

coada la intrarea pe Valea Oltului e datorată vreunor lucrări sau deja a intrat în normal?

oc7avian

Lucrări pe VO cu circulat la paletă

Ionut

Sunt lucrările făcute de Strabag în zona Boița. Incredibil câte camioane/trailere sunt pe A1. Inclusiv cu tehnică armată...

#ColoanaVertebrală

marius.firtonea

In zona Boita au abandonat lucrarile, nu au mai lucrat din 2022, desi nu au terminat, o sa revin cu niste poze.
Se lucrează cam la 5 km mai jos de Boita.
Scuze daca e off-topic.

carutasul

păi chiar este coloana vertebrală, doar că în zona aia se mergea relativ bine, din ce știu mai dificil era în zona "muntenească", în apropiere de rm Vâlcea și evident Dealul Negru... Dar ce e mai ciudat e că de la lucrările astea nu prea am văzut poze pe forum ceea ce ar trebui remediat :)

TibiV

Quote from: TibiV on May 02, 2023, 01:38:10 PMO filmare foarte buna de la BabaDog: Noduri Rutiere Bascov si Curtea de Arges, Autostrada A1 Pitesti - Sibiu. Stadiu Lucrari 29.04.23

BabaDog doar a inceput PiSi5 in filmarea precedenta.
Acum l-a terminat: Autostrada A1 Pitesti - Sibiu, pt.2 Manicesti - Curtea de Arges (T2IS5). Situatie Lucrari 29.04.23

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Skynick

Frumos se lucreaza aici.
Incredibil cat de mult pot sa difere stilurile de lucru de la un constructor la altul.

mike_us

Sa speram ca italienii termina in termen pina in 2025. Speranța mea ar fi la sfârșit de 2026 sa avem terminate loturile 4 si 5 + lotul UMB si sa se muncească pe ultimele 2 tronsoane ramase (2 si 3).

ovicor

Si, ca sa completez ironic, poate termina si actorii A0S3, sa ramana Pisi 2+3 singura "gaura" intre Constanta si Nadlac!