News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 42 Guests are viewing this topic.

Ionut

Orice poza, de oriunde luata, trebuie sa fie insotita de link. :) Nu-i nicio suparare prima data, important este sa nu se repete. De exemplu eu unul chiar nu stiam de acea poza, m-am bucurat ca am vazut-o. Evident, trebuia pusa sursa (facebook, siteul X sau orice alta sursa).

:cheers:

marcelbanu

Gata ! Domnilor, am șters poza, cer scuze !
Opriți-vă cu polemica !
Continuați la subiect ! Despre autostradă !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

lautaxi


marcelbanu

Mulțumesc de urare lautaxi...
Bine v-am găsit pe toți !

Și numa' de-al naibii o să caut să fac poze ale tronsonului A1 Deva - Simeria !
Doar să se facă vreme mai faină !
Na !   :lol:
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

ciprebbe

Sa te auda cel de sus, sa se faca vemea buna si sa pozezi!
Noi cei de aici te vom astepta cu ele.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

davyl

marcel banu, bine ai venit! (imi place pinguinul din foto! :))
Te asteptam cu poze cum se face vremea faina: se pare ca sunt sanse mari de vreme buna incepand cu saptamana viitoare...

rocklee

AM TRECUT ASTAZI PRIN ZONA ...de la podul strei -simeria veche ....au mai turnat ceva brton pe partea dinspre balastiera ,,,si au refacut terasamentul complect ....nu am facut poze ca nu am avut aparatul la mine ....sper ca miine sau poimiine sa trag o fuga pina in zona turdas  si sa mai vedem cum stau cu lucrul pe acolo.... si sai le facem niste poze  :o :p

Telvanni

Quote from: coco.serban on March 11, 2013, 04:59:49 PM
Am si eu o intrebare: Nu e mai usor doar sa torni ceva beton pe peretii laterali decat sa-i faci acoperis la tunel?
Pare mai usor dar nu este. Tavanul are rolul de prelua impingerile laterale imense din pereti (impingeri date de pamant). Fara el ar trebui ca zidurile sa fie supra-dimensionate, ca niste ziduri de sprijin.

nenea_hartia

Imagini filmate de la viaductul Aciliu și tunelul Săcel pot fi văzute într-un reportaj despre Sibiu pe DIGI24.

alin_simeriaveche

foarte frumos reportaj....multumim nenea hartia

udar


ciprebbe

#5771
^^^ Mai au putin de betonat placa inspre Miercurea....se vede "luminita de la capatul tunelului" incet incet :D


Poze recente(la cum arata baltile) cu lotul reziliat Romstrade (ce urmeaza a se relicita)

Aici pare frumos

in rest cam varza.....

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

QuoteAGERPRES: Pe Comarnic - Braşov, când vom avea un câştigător?
Dan Şova: Până pe 30 septembrie trebuie semnat contractul. În luna octombrie trebuie demarate lucrările. Acesta este programul. Ieri am avut întâlnire cu consultantul de la Louis Berger. Mi-a explicat că sunt probleme în legătură cu structura de finanţare, cu structura de riscuri, că sunt probleme cu traseul autostrăzii, sunt probleme cu proiectul tehnic. Toate trebuie rezolvate în ritm alert. Deci, este un obiectiv pe care noi ca Guvern ni l-am asumat, iar eu sunt suficient de încăpăţânat pentru a face orice ca să semnez contractul în octombrie cu cineva. Acum avem precalificări şi o să vedem cine se califică mai departe.

AGERPRES: Când vor fi gata precalificările?
Dan Şova: Peste vreo 30 de zile, deci repede. Lansăm precalificările pentru Piteşti - Craiova. Este al treilea proiect în concesiune pe care îl facem anul acesta, iar la anul vom încerca să trecem deja pe o treaptă superioară. Ştiţi că se creează acum, în 2013, pentru exerciţiul financiar 2014 - 2020 un noi instrument, acela de a combina fondurile europene cu PPP. Şi avem câteva obiective care vor fi construite cu fonduri europene în mod clasic, 85%, şi câteva foarte circulate. Nu pot să vă spun deocamdată care sunt, pentru că nu s-a luat încă o decizie finală la nivel guvernamental exact ce vom face până în 2016. Ce vreau să vă spun este că am încercat să acţionez pozitiv în materie de autostrăzi, adică nu am venit să spun că ce au făcut ceilalţi dinainte este prost, ci continuăm.
interviu pe larg aici
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MHN


ciprebbe

dap, my mistake   O:-) 
Nu m-am uitat pe ce topic am ramas, si fiind pe fuga am comis-o :p  (oricum e pus si pe A3).
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe