News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 55 Guests are viewing this topic.

user201

 :gj: pentru poze tuturor celor care le-ați făcut.
Am înțeles că va veni și o filmare cât de curând, deci din acest punct de vedere lucrurile devin tot mai bune!

alecu26

pare intradevar parasita autostrada....iar ritmul lucrarilor e la minim.

Sa stie Astaldi ceva ce nu stim noi? Cu siguranta.
Drumurile noastre POATE;

davyl

#5747
 :yikes: Poze, poze, poze! Multumesc tuturor!
Plus ca s-a atins bugetul pentru filmari (eurocopter !  :gj:) si vom avea in curand si filme noi!

Ionut

:yikes:

Cred ca e una dintre cele mai frumoase fotografii cu o bucata de infrastructura rutiera din RO. Nu cred, sigur. Bine ai venit!!! :cheers:

cezar-mario2012


marcelbanu

#5750
Stația de asfalt de la Mintia aparținînd Strabag lucrează ,,cu fum alb" (abemus papa)
pe micul coș, pentru tronsonul Simeria - Orăștie, lot pe care Straco avea lucrări !



Fotografie efectuată cu telefon mobil LG.
Scuze pentru calitate...
Sper să revin cu ceva mai clar !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

dorinparau

Quote from: marcelbanu on March 13, 2013, 01:22:05 PM
Podul peste Mureș de pe A1 Deva - Simeria

Incurajatoare poza ta, multumim !!!

laurashgeo

Multumesc "foto-reporterilor"pentru imensa cantitate de poze!!!
@michael21_mtv am observat din primele tale poze ca avem acceasi masina :D Am recunoscut oglinda de Focus 2 Facelift

nenea_hartia

Quote from: dorinparau on March 13, 2013, 05:47:00 PM
Quote from: marcelbanu on March 13, 2013, 01:22:05 PM
Podul peste Mureș de pe A1 Deva - Simeria

Incurajatoare poza ta, multumim !!!
Poza - superbă, într-adevăr - îi aparține de fapt userului claudiu_ne2000 si a fost postată pe SSC anul trecut. Ea a fost preluată inclusiv de HotNews. Întreaga galerie a lui Claudiu se poate vedea pe Construim România.

vancouver

Quote from: nenea_hartia on March 13, 2013, 08:30:45 PM

Poza - superbă, într-adevăr - îi aparține de fapt userului claudiu_ne2000 si a fost postată pe SSC anul trecut. Ea a fost preluată inclusiv de HotNews. Întreaga galerie a lui Claudiu se poate vedea pe Construim România.

Asta vroiam sa zic si eu. In poza se si vede ca inca se lucreaza, ori acum ar trebui sa fie trafic acolo.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

marcelbanu

Ne cramponăm și umplem subiectul ăsta fără a fi la tema propusă...
Pe tronsonul respectiv de autostradă, care practic este o ocolire a municipiului Deva,
se circulă din data de 21 decembrie 2012.

Dacă priviți cu mare atenție, se văd venind spre dealul Uroiului două vehicule...
În depărtare se mai văd altele și chiar niște lumini roșii,
ceea ce înseamnă că se deplasează spre Șoimuș...
Lucrările fiind încheiate...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

ciprebbe

#5756
Quote from: marcelbanu on March 14, 2013, 11:50:32 AM
Ne cramponăm și umplem subiectul ăsta fără a fi la tema propusă...
Nu ne cramponam dar speram ca nu vreti sa ne ziceti ca e poza facuta de dvs.
Quote
Pe tronsonul respectiv de autostradă, care practic este o ocolire a municipiului Deva,
se circulă din data de 21 decembrie 2012.
Nu e prea verde iarba din fotografie sa fie facuta in intervalul Decembrie-Martie?
Quote
Dacă priviți cu mare atenție, se văd venind spre dealul Uroiului două vehicule...
În depărtare se mai văd altele și chiar niște lumini roșii,
ceea ce înseamnă că se deplasează spre Șoimuș...
Lucrările fiind încheiate...
Se deplaseaza ... insa pe ambele sensuri masinile vin inspre fotograf, iar in capatul podului se vad lucrari.
Nu avem nimic cu dvs dar meritele le are fotograful (coleg de forum daca nu stiati)
DOVADA: 5 dec 2012 deci lucrari neincheiate la aceasta data
Quote from: claudiu_ne2000;98033495

Eram dator cu cateva poze ce am uitat sa le postez. Prima e mai luminoasa pentru ca e cu expunere lunga. Pe langa noi (eu si Paul) era bezna totala...




PS..."Sorry ca raspund asa tarziu, intreba cineva ce aparat folosesc? ...Nikon D90 + obiectivul de 18-105 mm si inca unul de 70-300 mm. Nu-s profesionist - doar pasionat"
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

marcelbanu

#5757
1. Nu, poza nu e făcută de mine... E copiată de pe un sait (habar nu am care),
dar dacă țineți așa de mult, autorul se putea semna și atunci nu mai exista această polemică aiurea.
2. Șters !
3. Fiind o poză expusă public în altă parte, fără drepturi de autor expres menționate,
și fără semnătură în clar, mă gîndesc că pot s-o expun.
Nu am scris nicăieri ce eu am realizat poza respectivă.
Eu doar am expus-o și atît !

Deci, e șterg sau nu ?

P.S. Poza apăruse chiar pe ,,feisbuc" care este domeniu public !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

ciprebbe

Daca cititi cu atentie postarile, noi cei de pe forum postam si sursa de unde e luata imaginea.
Dupa cum vedeti noi stiam de aceasta poza din decembrie anul trecut si e ft bine ca ne-ati reamintit de ea. Nu trebuie stearsa, era suficiet sa citati sursa de unde e luata si nu apareau aceste discutii.
Sunt publicatii care citesc pe fuga forumul(nu se documenteaza) si automat fac legatura directa intre poza si user.
E foarte ok ce ati postat doar pe viitor va rugam sa mentionati sursa.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

nenea_hartia

Quote from: marcelbanu on March 14, 2013, 12:32:38 PM
P.S. Poza apăruse chiar pe ,,feisbuc" care este domeniu public !
Vă înșelați. Trebuie să cereți permisiunea autorului când postați material de pe Facebook.
http://www.facebook.com/legal/terms