News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 32 Guests are viewing this topic.

alecu26

Este si nu este o cerinta. Astaldi din ce am inteles face toate podurile cu deschideri si tehnologi similar.....din Otel, pe structura compozita.

Dar cred ca totusi se pastreaza configuratia deschiderilor si chiar si forma grinzilor. Mai interesant va fi montajul otelului....lansat (cam greu la grinzi variabile) sau cu macarale.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

adrian sibiu

#55771
La minutul 5.14 din clipul cu filmarea completată  a lotului 1 din 27.09.2021 pare că un urs traversează autostrada ! :) :D :o

alecu26

wow...intr-adevar. Pare un pic mic pentru un urs...dar miscarile par de urs.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

tom_sawyer

INFORMAŢIE DE PRESĂ privind actele normative adoptate în ședința Guvernului României din 29 septembrie 2021

34.    HOTĂRÂRE privind declanșarea procedurilor de expropriere a tuturor imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere a lucrării de utilitate publică de interes național "Autostrada Sibiu Pitești" – Secțiunea 3 Cornetu-Tigveni

gov.ro

Earthchild

Eu cred ca pe urs il cheama Ursei. Canis mioriticus.

RaduG

Mulțumesc Radu Ignat.

Autostrada A1 Sibiu-Pitești lot1 Sibiu-Boita - viaduct Valea Talmacelului 01.10.2021


Adisan

#55776
Filmare completă de la Boița la Sibiu 01.10.2021

https://www.youtube.com/watch?v=DBEcPmPHoew&ab_channel=Adisan

Viaductul peste Valea Tălmacelului 01.10.2021

https://www.youtube.com/watch?v=blgAUcai71g&ab_channel=Adisan

voicul

Si sensul Sibiu - Pitești

Autostrada A1 Sibiu Pitești lot1 Sibiu Boita 01.10.2021


jaston

Cum merg lucrarile pe lotul 5?
Ce se intampla cu contestatiile pt lotul 4?

mike_us

Ar fi bine sa semneze anul asta pe lotul 4 ca sa aibă timp Porr sa termine proiectarea pina termina lotul 1.

udar

Cei de la Porr trebuie sa se concetreze foarte bine sa acopere o mare bucata de terasament cu un prim strat de asfalt ca este pacat sa-l prinda iarna asa .

adrian sibiu

Udar cei de la Porr sunt pregătiți de o lună de zile ,dar vad că întârzie foarte mult rezultatele probelor de asfalt,oare cei de la Cnair ce așteaptă  !

TibiV

Probabil asteapta rezultatele probelor de inghet/dezghet. Dar cum congelatorul este plin cu vodca, vor sa faca testul cu "inghet/dezghet natural", de la mama natura. Discutam din martie incolo...  :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mirceaeliade

CNAIR asteapta un nou sef care sa le zica sa mearga in vacanta de iarna din Octombire