News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 46 Guests are viewing this topic.

tom_sawyer

PiSi 5: constructorul așteaptă oridinul de începere la sfârșit de iulie/început de august

discuție tehnică: min. 2:43 - 9:15


mike_us

Poate cineva sa explice diferența intre AC care l-au primit in 17 iunie si ordinul de începere? Credeam ca după autorizația de construire pot intra deja in teren. Multumesc.


cassyo

Mi-ar placea sa cred (nu am certitudinea) ca de pe autostrada, datorita cotei superioare indusa de terasament, oglinda apei din lacurile de acumulare va putea fi, in sfarsit, admirata.
Calatorului ii sade bine cu drumul

dorum

La autostrazi, cand e ceva de admirat, se cam pun panouri pe margine... sa nu te fure peisajul :)

Dragos_Damian

DN7D a fost preluat de Consiliu Judetean Valcea si se va incerca sa se asfalteze.


gruiarew

Las aici că poate interesează pe careva.... Se lucrează la trecerea CF în Margina și se stă și acolo de mama focului. Pentru cei ce pot ocoli (turisme doar) recomand varianta asta: https://goo.gl/maps/PH5qVBGcDJ5KQUgv7
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

NGC

Azi a fost lansata licitatia [CN1032429] "Servicii de Supervizare ,, Proiectare si Executie Autostrada Sibiu – Pitesti Sectiunea 3: Cornetu – Tigveni, km 44+500 – km 81+900 (km 39+578.51 - km 76+996.28 conform SF 2008)"".

Valoare estimata: 54.309.653,00 RON fara TVA

Durata contractului: "201 luni incepand de la Data de Incepere a Contractului si cuprinde: 18 luni supervizarea pentru etapa de proiectare, 59 luni supervizarea pentru etapa de executie a lucrarilor si 124 de luni supervizarea pentru perioada de garantie a lucrarilor"

Fonduri: POIM

Termen depunere oferte: 18.08.2021

Cetatean

Sper sa nu câștige prețul cel mai mic și sa avem parte de consultanta ok.
Bani sunt destui,pentru perioada de execuție, au nevoie de o echipa de 15-20 oameni.
A și mai ceva, sa nu aibe voie sa angajeze la program de 4 ore!

mishu77

@gruiarew
Putin offtopic. Care mai e stadiul pe DN68A daca ai fost in zona? Ca de cateva zile pe google maps la trafic e tot verde. Au pus macar 1 strat de asflat peste tot?

gruiarew

Doar Lugoj - Margina l-am parcurs. Nu știu mai sus cum e. Dar revin zilele astea cu o filmare, că am drum la Sibiu.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

adrian sibiu

#55016
Salutare tuturor ! De la vizita din 26.06.2021 efectuata la viaductul peste Valea Talmacelului am si cateva poze pe care le-am incarcat acum.Enjoy !



(GPS)




(GPS)




(GPS)




(GPS)




(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader


NGC

PiSi 3

Umbla vorba prin targ ca maine sau Luni se vor anunta oficial candidatii.

gruiarew

Coşava - Coşeviţa (DN68A) Când am trecut eu s circula la paletă, se aşternea asfalt pe sensul spre Timişoara. Probabil uzura. Este asfalt peste tot. Filmare în zilele ce vin.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis