Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

Tudor99


Tudor99

Si inca o filmare de la @Radu Ignat YouTube. Respect! ;)

voicul

Zic ca la ritmul actual sunt sanse mari ca la anul sa fie gata.

:cheers:

Dominik

You're in Steelers Country

florin74

Se pare ca WeBuild a predat PT-ul de la tuneluri LD2 in cadrul intelegerii cu CNAIR. Sa vedem daca se pupa cu informatiile din studiul geo al Formin...facut parca anul trecut.

tom_sawyer

Și îl adaugă la documentația licitației curente sau ce se întâmplă?

Tudor99

O noua filmare cu Viaductul Talmaciu(@Radu Ignat YouTube)

ddfab

^ oare aici, pe langa culeea ce va trebui facuta spre deal, cate randuri de pile mai sunt neatacate?

kesphishev

#54248
^ Corelând videoclipul de mai sus cu harta API, putem deduce că mai este nevoie de un rând (și jumătate) de pile + culeea de la capăt





Powered by API/PUM imgur uploader
Pursuing a passion is seldom a waste of time.

florinalba

Super filmare !!!
Oare cu sapatura in deal au ajuns la nivel, sau inca mai au de sapat?

gdaniel

Doar ca observatie, vad ca randul 5 de pile este cu picioarele mai groase si mai apropiate, probabil acolo o sa mai fie rost de dilatatie inafara de capete.

GAC

La lotul Astaldi, problematica exproprierilor nu este chiar asa de grava... pana acum nu cred ca a fost vreun proiect (asa mai mare) la care exproprierile sa fi mers struna. Dar chiar si asa front de lucru au. Pe A0, turcii au avut in prima faza 1.7 Km si s-au apucat de treaba.
Similar si aici. Daca ar avea amplasamentul eliberat pentru unul din viaductele mai lungi, ar avea ce sa faca, macar de-ar termina coloanele forate, radierele si pilele pana la toamna... iar daca am avea lucrul inceput la toate structurile mari pana la toamna ar fi mare lucru... o foreza singura poate face minuni in absenta pauzelor lungi si dese...
De asemenea, se pot apuca de formalitatile necesare pentru relocarea utilitatilor, caci pe A10, 5 ani am stat in sah atat la Paraul Iovului cat si la Teius.

adrian sibiu

Salutare tuturor azi am filmat complet lotul 1 din autostrada Sibiu Pitesti începând de la jonctiunea cu vechea centura a Sibiului si până la Boita.Enjoy !


florinalba

Foarte faina filmarea dar cred ca am ratat faza cu "mobilizarea" constructorului. Cred ca mai uit odata  poate apare si mobilizarea.  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bgd77

Vad ca nu s-au apucat deloc de pasajul DJ105G peste autostrada. Presupun ca e destul timp sa fie facut, dar avand in vedere progresul pe restul lotului m-as fi asteptat sa se lucreze deja si la el.

Ma refer la cel de aici: http://www.proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html#map=17/45.676/24.247/0

In filmare ar veni aici: