Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 62 Guests are viewing this topic.

yetiman

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

vancouver

Bravo, excelent. Daca chiar exista un pericol trebuie semnalizat punctual. Limitarea de 80 sau 90 pe 20-22 km este gresita ca principiu si nimeni nu respecta, si automat nici acolo unde chiar exista un pericol punctual.

Pentru o corecta informare, o parte a tronsonului este limitata la 100 prin constructie (ca. 5 km in zona Holdea, inclusiv zona cu ecoductele). Restul 130.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.


gruiarew

Da, este un sector cu 100 și la poduri și pasaje era 60. Îs curios ce se trece la "reparații". Cum dintr-o dată e bună și înainte de ce n-a fost 🙄

Cu mizerii de genul, restricții puse amboulea și semne lăsate aiurea e foarte, foarte greu să-ți dai seama care e pe bune și care e așa, la plesneală. Dar nah, sperăm să se mai îndrepte lucrurile de acum înainte.

Azi am ieșit și eu la "aer". Pare că s-a mai reparat DN68A iar ce s-a frezat e pus pe margine, s-a mai îndulcit acostamentul. Începe să se vadă deja o oarecare schimbare în bine...
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

dorum

Azi am bagat si io TM-Deva si retur... Da, e mai ok DN68A, dar deja se vad degradari la asfaltul proaspat - gen denivelari prin Cosava, etc...
Am prins LIVE dezinstalarea indicatoarelor de limitare viteza pe sensul Ilia - Cosevita, ceea ce a fost WOW! :)
In rest, LD4 si LD2 sunt cum au fost inaugurate, fara probleme... LD3 foarte putin denivelat, dar e OK, nu sunt carcotas!
Ma deranjeaza foarte mult pe LD1 si TL2 dezastrul cu panourile antiorbire, sper sa se rezolve ceva in privinta asta... Arata ingrozitor, parca a trecut uraganul prin ele. In fata mea a aparut Gigel sa adune panouri smulse de vant pe TL2, nu a fost o situatie chiar normala :(

In rest numai de bine si AN NOU FERICIT!!!

rocklee

#53705
portiunea cu denivelarile putin mai evidente  ...pe lotul LD 3 sunt intre nodul Ilia in  speta intre  pasajul peste calea ferata ....si podul peste Mures....pomenea cineva de aparatele de reazem ...de la podul peste Mures ....ele au fost inlocuite ....pot sa spun ca am fost acolo la una din operatiuni ... :)

LA MULTII ANII...si la cati mai multi KM  de autostrada in 2021.... :dunce: :cheers:

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

marinul

Frumoase cadre, asta e de wallpaper  :D





Powered by API/PUM imgur uploader

An nou fericit tuturor!



elphax

Ce bine că nu mai este restricție de viteză





Powered by API/PUM imgur uploader

adrian sibiu

La mulți ani tuturor !
Azi pe la ora 13.30 am filmat lucrarile de la viaductul peste Valea Talmacelului de la km12 ,unde se muncește bine chiar dacă vremea nu este prea prielnică.La ora cand scriu acest comentariu ninge foarte intens .Enjoy


dorum

... trag si astia matza de coada ca cica a venit iarna... :(

adrian sibiu

#53713
Salutări de la Sibiu  !
Am și niște poze de la vizita din 14.01.2021.


Viaductul peste Valea Talmacelului vazut dinspre Boita. (GPS)

Aici pare a fi culeea dinspre  Boita. (GPS)


Vedere a primului rând de pile din dreapta Dc Talmaciu-Talmacel vazuta dinspre Talmacel (GPS)


Pilele din stanga Dc Talmaciu-Talmacel vazute tot dinspre Talmacel . (GPS)


Vedere a viductului dinspre Sibiu inspre Boita. (GPS) Powered by API/PUM imgur uploader

TibiV

"Aici pare a fi ultima pilă dinspre Boita. "

Cred ca este culeea Boita...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)