News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 47 Guests are viewing this topic.

user201

Super pozele.
Singurul minus observat: Din nou alunecări de teren lângă sau pe zone deja asfaltate. Se mișcă însă bine cu lucrarea după cum se vede.

nenea_hartia

Quote from: ciprebbe on February 05, 2013, 06:32:18 PM
Ce e la Km 20 de este necesara o asa imensitate de macara?
Un pod peste canalul Glavița.

mitsu

Multumim pentru poze.

Se misca bine, dar tot nu vor fi gata in aprilie, din pacate. Insa e bine ca se lucreaza intens pe alocuri

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

codian9

#5344
Cine vine dinspre Arad, poate sa abordeze nodul de la Soimus din autostrada A1 pe doua rute.



Si aici filmul cu ruta alternativa



La cele 2 semigiratorii au aparut semne de "Cedeaza trecerea".
...

mariansb

Am fost si eu recent pe aceasta varianta A1- DN76-DJ706A-DN7. Asa cum se vede si din fimuletul postat de codian, cred ca nu se merita. E plin de gropi, denivelari. Pe drumul judetean nu am intalnit nicio masina, iar inainte de intersectia cu DN7 am prins si bariera la calea ferata.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell


Ionut

Quote from: mitsu on February 05, 2013, 07:03:45 PM
Se misca bine, dar tot nu vor fi gata in aprilie, din pacate. Insa e bine ca se lucreaza intens pe alocuri

Nu va fi gata in aprilie sigur. Nimic nu va fi gata in aprilie, poate doar lotul Alpine (Pecica-Arad). Insa trebuie sa va dau o veste proasta, inca nu foarte sigura - tot de la aceeasi sursa am primit vestea ca Alpine nu prea lucreaza. E posibil sa nu fie platiti, nu stie exact... doar a observat lipsa de activitate, ceea ce ne-a mirat pe amandoi foarte tare, stiind (si stiti si voi) cum au lucrat in 2012.

Sa vedem... daca nu au facut nimic in ianuarie (sau mai nimic), cam greu pentru aprilie. Sper sa se insele sursa si sa fi lucrat.

user201

Quote from: Ionut on February 06, 2013, 06:22:27 AM
Nu va fi gata in aprilie sigur. Nimic nu va fi gata in aprilie, poate doar lotul Alpine (Pecica-Arad). Insa trebuie sa va dau o veste proasta, inca nu foarte sigura - tot de la aceeasi sursa am primit vestea ca Alpine nu prea lucreaza. E posibil sa nu fie platiti, nu stie exact... doar a observat lipsa de activitate, ceea ce ne-a mirat pe amandoi foarte tare, stiind (si stiti si voi) cum au lucrat in 2012.

Sa vedem... daca nu au facut nimic in ianuarie (sau mai nimic), cam greu pentru aprilie. Sper sa se insele sursa si sa fi lucrat.

Cred că cei care trec prin zona Arad-Pecica ar putea să ne confirme sau infirme. Oricum până la Pecica parcă nu mai rămăsese mult de lucru.

sebba

acum vreo 2 zile am trecut (cu masina, nu cu avionul :D )
din pacate era ploaie/innorat si nu am facut poze dar cel putin la nodul de la Pecica am vazut miscare, cel putin la cladirea CIC sau cum ii zice.
Sailing away! S/Y Haimana

bb13

Quote from: codian9 on February 05, 2013, 07:39:17 PM

La cele 2 semigiratorii au aparut semne de "Cedeaza trecerea".
...

cine cedeaza trecerea? cine face stanga ?

reed

#5351
http://www.youtube.com/v/8MdS7mbpR7E

frateeee?!Ce-s cu trambulinile astea pe o autostrada?! si apoi ce-s cu gaurile astea de bagi mana?!e vorba de arad -timisoara

ciprebbe

Quote from: bb13 on February 06, 2013, 11:41:22 AM

cine cedeaza trecerea? cine face stanga ?

dupa cum se vede din filmare au prioritate cei din giratoriu, deci cedeaza cei care intra in giratoriu.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Quote from: reed on February 06, 2013, 12:14:12 PM
http://www.youtube.com/watch?v=8MdS7mbpR7E&feature=player_embedded#!
frateeee?!Ce-s cu trambulinile astea pe o autostrada?! si apoi ce-s cu gaurile astea de bagi mana?!e vorba de arad -timisoara

S-a mai discutat asta cred ca acu jumatate de an..... cu totii stim de ele ,  unele au mai disparut. altele aparut, ...La un moment dat se discuta de reasfaltarea tronsonului.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Din august de cand e filmarea au refacut portiunile cu probleme. Din pacate nu suficient, se pare ca mai sunt cateva locuri cu trambuline. :D