News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 21 Guests are viewing this topic.

Bachus01

Nici pe PiSi4 din ce am vazut nu au participat . Cel mai probabil au aratat pisica la CNAIR , Nu au participat la licitatie pe PiSi4 si cum a spus NGC nu inseamna neaparat ca vor participa si pe PiSi3 . Firmele de calibrul lor mai mult ca sigur au acces si la alte documentatii/ date de pe traseu  fata de ce ofera Cnair si stiu unde merita si unde nu .

De pe PiSi5 ce se mai aude? Au terminat sau mai au de lucru la proiectare?

csebi24

O poza de la o cunostiinta care cred ca lucra la PORR


CAS

DECIZIE CNSC - Autostrada Sibiu - Pitești, secțiunea 3: Cornetu - Tîgveni

Ia act de renunțarea Astaldi SpA la contestația sa nr. 43064/05.10.2020, în contradictoriu cu Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere SA.
Prezenta decizie este obligatorie pentru părți. Împotriva ei se poate formula plângere, în termen de zece zile.

http://portal.cnsc.ro/sivadoc/download.aspx?docUID=YTdjMTVhZjktZTkxMC00ZTY0LThiMjgtMmY2MzEzZGEyMTJj&pdfa1=ZmFsc2U=&filename=RGVjaXppZV8xOTM0LnBkZg==&action=aW5saW5l

gruiarew

Între timp pe DN68A, în Margina, imediat după barieră, spre Deva au montat parapet metalic. Doamne-ajută! Se circulă mai ok, nu mai se poate opri la ăla la dugheană blocând tot traficul și pe comunalul de lângă.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

adrian sibiu

Salutare tuturor  !
După trei săptămîni de repaus forțat,azi plin de vervă am plecat de acasa pe șantierul lotului 1 al autostrăzii Pitesti Sibiu,am ridicat drona de la jonctiunea cu vechea centura a Sibiului si am continuat până în apropierea viaductului peste Valea Saratii unde din cauze tehnice nu am mai putut continua filmarea .Ceea ce am observat este faptul ca pe tot lotul lucrarile se desfășoară intr-un ritm foarte bun la Viaductul de la km10+200 s-a ridicat primul stâlp de înaltă tensiune care va elibera culoarul pentru forajele la viaduct.Vizionare plăcută.


adiarc

Mersi Adrian...am trecut in seara asta pe la Boita ,in jurul orei 19:00...si se lucra inca pe lot...multe faruri de la basculante si diverse utilaje......coada,din cauza lucrarii inutile de reconfigurare a giratoriului Vestem era pana in Boita!!! ( inutila acum...acum 10 ani era aur curat )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma


adrian sibiu

Ți-am simtit prezența Horatiu😀😉.
Adi așa este toată harababura asta cu sensul de la Vestem si cu lărgirea drumului pana la Boita trebuia facuta acum mulți ani.

horatiu.cosma

#53288
Pe Sibiu-Boița a intrat Dimex în ritm de croazieră, a suplimentat forțele în ultimele săptămâni și profită de vremea bună, bagă 13-14.000 de metri cubi de umplutură pe zi. Se relocă înalta din debleul mare de la km 10, se ridică elevațiile principale de la viaductul de la km 12, treaba e bună, aseară la ora 19:30 când am plecat din șantier era furnicar nocturn.

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)

horatiu.cosma


dorum

wtf... merita instalata macara turn fixa aici???

horatiu.cosma

La 30 de metri la cât ajung pilele cele mai înalte, da, cam e nevoie. Altfel cum faci aprovizionarea cu materiale? La fel și când vor începe să lucreze la hammer-head, vor trebui să ridice o grămadă de armătură.

udar

Horatiu nici tu nici Adrian nu ati reusit sa prindeti in cadru grinzile ridicate !!!

horatiu.cosma

Pe filmare am prins tot, poze am făcut doar în vreo 2-3 locuri.


dorum