News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 62 Guests are viewing this topic.

sebba

Quote from: nenea_hartia on January 29, 2013, 08:18:56 AM
Quote from: sebba on January 29, 2013, 01:48:41 AM
ce tot evalueaza astia? spaga? a murit "evaluatoru" si acu asteapta pana se naste altu?
Tot văd discuția asta pe ambele forumuri. Cu ce ne ajută atribuirea dacă nu sunt bani? Pe centura București Sud avem de doi ani constructori desemnați, dar ce folos? :)

pai atunci hai sa ne punem pofta'n cui (aia de autostrazi) si sa facem bani
sa-i facem, nu sa ne milogim la UE si la alte d-astea

Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Quote from: sebba on January 29, 2013, 11:56:29 AM
pai atunci hai sa ne punem pofta'n cui (aia de autostrazi) si sa facem bani
sa-i facem, nu sa ne milogim la UE si la alte d-astea

Probabil restul din A3 se va face prin PPP... altfel... cam greu spre imposibil.

Eurocopter

Am postat pe Mission X o chestiune de interes general legata de modul de realizare a filmarilor aeriene pe anul 2013. Toti cei care contribuie/au contribuit financiar la filmari sunt rugati sa citeasca respectivul post si sa isi exprime parerea. Va multumesc.  :)

Link - http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=102.msg14613#msg14613

alecu26

ceva zonuri despre acordarea celorlalte contracte pe lotul Deva-Lugoj?
Drumurile noastre POATE;

user201

Zvonuri nu, dar oficial în 24.01.2013 încă se mai evaluau de către CNADNR ofertele pentru celelalte loturi.


Ionut

Va era dor de sursele secrete? Mie da, foarte tare chiar.

Una din sursele secrete iese din hibernare si ne aduce 4 cadre de pe A1 Simeria-Orastie (lot Straco).



Zona Turdas.




Straco lucreaza in cele doua locuri cu probleme.


Daca suntem cuminti poate mai primim.

cutter

Am primit răspuns de la CNADNR privind licitațiile de pe A1. Singura informație nouă este data la care a fost depusă contestația Selina pentru lotul 2 Timișoara-Lugoj: 16.01.2013.




ciprebbe

@cutter 
Deci erau 10 zile lucratoare si nu calendaristice  pt depunerea contestatiilor (din 04.01 pana in 16.01 doar asa se incadreaza).
Vad ca ai primit raspuns, deci pe viitor mai putem sa-i asaltam cu intrebari.

@ionut
cui nu ii era dor de sursele tale secrete :D......Sa-i multumesti sursei.
si ce noroaie sunt pe santiere in perioada asta
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cutter

@ciprebbe

Nu mai stau să caut acum în lege, dar cred că erau 10 zile de la data luării la cunoștiință a deciziei de atribuire. Probabil că Selina a primit comunicarea pe 06.01 sau 07.01...

BoGDaN

Nu vreau sa fiu Alex Jones dar Selina mi se pare dubioasa. Face jocurile cuiva? Sau sunt chiar asa de prosti/prosti?
Ionut 10x pentru poze. Dupa cum se vede....vine vara si abia atunci putem merge de la Simeria la Deva pe autostrada......mai stie cineva cum mai respira STRACO? E in moarte clinica ? Dupa lucrari asa pare.
Cu exceptia porcariei de nod de la iesirea din Deva, calitatea asfaltului este superioara centurii Sibiului pe lotul STRABAG.

sebba

in luna ianuarie mi-au venit prieteni dinspre Bucuresti de vreo 4 ori cu turisme sau dubite
i-am intrebat pe toti cum e A1 de la simeria la deva dar nici unu nu folosise bucata aia
cand i-am intrebat de ce, 1 a zis ca n-a stiut ca e utilizabila si ceilalti 3 ca nu au vrut ca e mai mare ocaua decat daraua sa o iei pe acolo ca-s tiruri de se chinuie la giroul de la soimus, etc
ciudat e ca erau pe sensul spre arad, adica nu intorceau deloc masina, cum e cazul in sens invers...

cred ca asta e o situatie mai generalizata, nu pricep ce alt motiv ar avea lumea sa nu foloseasca bucata aia in afara de in/outs prost(incomod) facute
si exceptand cazul cand vor o oprire la mcdonalds

cu siguranta se va schimba treaba cand va fi gata simeria-orastie cel putin...
Sailing away! S/Y Haimana


fuscobal

Selina asta are alta treaba decat sa conteste ? Parca cei care pierdeau pierdeau garantia aia de 10% !

Telvanni

#5324
@sebba

Am explicat si eu intr-un post anterior, de vina este proasta semnalizare. Pentru masini mici nu este nicio greutate sa intri, dimpotriva.
Tronsonul este gol golut, nu te intalnesti mai cu nimeni tocmai pentru ca multi nu se prind cum sa intre, sau daca e utilizabila.
Un semn cu OCOLIREA Devei si Simeriei ar fi fost suficient. Ai putea spune ca nimeni nu doreste cu adevarat ca traficul de tranzit sa se mute pe centura. E ciudat!