News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

12 Members and 33 Guests are viewing this topic.

paullie

Of fir-ar al naibii de 703G. S-a mai discutat, un coleg a facut si filme. Chiar si asfaltat 703G NU este de luat in calcul. Desi da fata de alte 703 este (va fi) mai bun.

GDPR

Pentru turisme va fi foarte bun. Se poate pune limita de tonaj, nu vad care ar fi problema.

paullie

#52067
Link catre filmarea facuta de colegul @perfidus. Nu mi se pare deloc ca 703G ar fi o varianta pentru turisme iar de marfa nici nu incape discutie.
https://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=48.msg279443#msg279443

GDPR

Parerea ta. Eu am fost pe acolo sambata si am alta parere.

florin74

Adrian, au început lucrările de modernizare?

GDPR

Lucrarile inca nu, dar se montau tarusi topo pe marginea drumuluu. Topometristii pareau a fi din partea constructorului.

Quest

@nrb eu nu cred ca Compania a ridicat din proprie initiativa restrictia de viteza de pe LD3, ci ca urmare a presiunilor venite dinspre MT. Ca proaspat ministru la MT, in primele luni nu poti iesi din constringerea de acte oficiale care ti se servesc dinspre subalterni. Da abia dupa o perioada, in care pozitia ti se mai consolideaza, tot studiind si discutind in jur despre niste lucruri, le intelegi adevarata fata, dupa care iei masurile pe care societatea civila ti le-a sugerat de la bun inceput...
Common sense will get you far !

dr4qul4

Eu acum 5 ani, pe 1 ianuarie, am facut DJ703H/M. Cu un ford focus (dar in fata mea a mers un suv compact 4x4). Era zapada pe jos si la un moment dat a trebuit sa dau in spate si sa vin cu viteza pentru a urca o rampa. Pot sa spun ca am avut noroc cu zapada si gerul (-20 de grade in noaptea aia), pentru ca nu as fi trecut daca se inmuia asfaltul :))
DJ703G arata mult mai accesibil (si este).
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

NGC

PiSi 4

A venit acum si randul exproprierilor pentru PiSi 4.

http://mt.gov.ro/web14/transparenta-decizionala/consultare-publica/acte-normative-in-avizare/2971-hg27052020dgipsmp

27.05.2020: "Proiectul de Hotărâre a Guvernului privind declanşarea procedurilor de expropriere a imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional "Autostrada Sibiu Pitești" Secțiunea 4, aflate pe raza localităţilor Tigveni și Curtea de Argeș din Județul Argeș"

GDPR

^Eu am fost pe DJ703M dinspre Tara Lovistei catre valea Topologului, acum vreo 15 ani, pe cand aveam o batrana Dacie. Nu stiu cum e acum, dar atunci era intr-o stare groaznica cu ditamai sleaurile, mult mai rau decat majoritatea drumurilor forestiere pe care le-am parcurs.

NGC

#52075
PiSi 4

Sa le stricam la astia surpriza si sa zicem ca desi informatia nu e inca publica, vrabiutele zic ca raportul evaluarii financiare este deja gata si se stie castigatorul initial. O sa revin dupa ce primesc si celelalte detalii.

Ionut

Dacă se știe, nu ni-l spui si noua? :)
Oricum 100% se va contesta.

voicul

Macar detalii partiale gen: e serios constructorul (ca sunt doar 3 la capitolul asta)  :D

florin74

#52078
Cica se aseamănă mult cu situația de pe PiSi 5, unul dintre protagoniști e acelasi.  Ochi oblici vs ochi albaștri, de data asta. :lol: :lol:. NGC, ce zic vrabiutele?

alin_simeriaveche

Mamă ce codat se vorbește pe aici...:))