News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 54 Guests are viewing this topic.

bbk

#50550
Am trecut eu la 8 jumate si nu era nimeni pe acolo.
LE: am oprit în primul spațiu de servicii la Ilia. Față de ce au in ungaria,  aici era impecabil


gruiarew

Hai băieți cu o veste bună, măcar acum de Crăciun :)
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

rocklee


mishu77

rocklee esti pe teren? Ai idee la ce ora se va intampla minunea :)

nrb

Evenimente - Agenda publica
23.12.2019
09.00 – Ședință operativă la nivelul Ministerului Transporturilor, Infrastructurii și Comunicațiilor
Care au fost temele?? Sunt ceva concluzii?/ Să vedem...  :o

rocklee

nu sunt pe teren....dar din informatile care circula ...pe partea dinspre ilia sau eliberat bretelele de parapeti new jersey... :)

si se asteapta ordinul si la nodul HOLDEA ... O:-)

GabiHd

"Pe surse: se ridică balizele de interzicerea traficului pe A1, la Ilia și se continuă la Holdea. 80 km/h tot tronsonul, 60 km/h pe poduri, restricție de masa la 7,5 tone.
Drumuri bune."

https://www.facebook.com/groups/291508808047952/permalink/670516370147192/

horatiu.cosma

^^
Ședințele alea operative sunt zilnice, nimic special.

Au fost ridicați new jersey la Ilia, acum urmează la Holdea. S-au descoperit toate limitările de viteză și de tonaj. Încă nu se știe ora.

GDPR

Bode s-a mai dezmeticit un pic, dar nu de tot:

QuoteAstăzi CNAIR dă în trafic acest tronson de autostradă, deocamdată cu restricţii: 80 de km pe oră şi maximum 7,5 tone. Dăm o veste bună românilor, între Sibiu şi Nădlac se va circula de astăzi pe autostradă, cu excepţia celor 13,6 kilometri din Lotul 2. La Lotul 2 suntem în licitaţie, se răspunde la solicitările de clarificare a constructorilor", a declarat Bode.

Adevarul.ro

Bode ar face bine sa verifice de ce licitatia pentru Proiectare si executie lucrari pentru obiectivul major de investitii Autostrada Lugoj –Deva (A1), Lot 2: km 27+620 - km 56+220 - Sectiunea E si finalizare Sectiunea D e in continuare suspendata, desi Strabag si-a retras contestatia.


ciprebbe

Intre ora 14 si 15 se estimeaza deschiderea! Initial se vorbea de 14.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


cristi5

#50563
Un articol-sumar al lui @VictorC

https://monitorizari.hotnews.ro/stiri-infrastructura_articole-23565341-video-autostrada-a1-lugoj-deva-deschide-traficul-lotul-3-dar-limita-viteza-restrictii-tonaj-21-interzisi-tir-urilor.htm

Din pacate nimeni nu isi aminteste ca fara noi nu exista nodul Holdea, proiectat la presiunea noastra in 2016. Adica fara noi nu se deschidea nimic azi, ca Grind e punct de intoarcere.

O sa incercam sa le reaminitim, si prietenilor din presa si birocratilor supremi, care pe langa ca au blocat lotul timp de 2 ani (2017-2018) pe motiv ca nodul nu era in contract, l-au tinut inchis 4 luni juma'te din august ... si acum il deschid cu restrictii. Vai de capul nostru.

LE: @VictorC a adaugat un link la istoricul nodului Holdea
https://www.hotnews.ro/stiri-opinii-23291628-nodul-a1-holdea-22-autostrada-salvati-societatea-civila.htm

mishu77

Autostrada s-a deschis. Acuma am intrat eu