News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 68 Guests are viewing this topic.

nrb

O nouă zi aglomerată pe DN68A, bine că e fără ceață să se poată observa LD3... finalizat și nedat în trafic, ufff,  :-[

adrian sibiu

#50536
Ciprebbe daca aveti de gand sa mergeți la ministrul Bode sunt dispus să vă însoțesc, abia astept sa dau ochi cu ei,am sa le pun cateva intrebari arzătoare. Asa este Adiarc sunt niste ratați cu toții,oameni lipsiti de onoare și fără lipsa de răspundere.De ce sa-si asume răspunderea deschiderii acestui lot cand pot sa doarma liniștiți.

adrian sibiu

Gruiarew ,,diaspora"se comporta asa pe drumurile din România datorită lipsei patrulelor de la rutieră care nu și fac treaba ei stând doar la pândă cu radarele in boscheti. Dacă si in Romania s-ar aplica legile asa cum ar trebui atunci sa vezi ce cuminți ar circula si ,,diaspora".

cristi5

da, ambuteiajul a inceput la 8 la Ohaba si acum e aproape de Cosava. Deja si serpentina Cosava e rosie.

Am mutat cadrul un pic mai spre vest sa se vada si coloana de pe A1. Nu se mai vede Sacamas dar acolo nu sunt probleme oricum (gatuitura fiind in amonte, la Ohaba)




Powered by API/PUM imgur uploader

B.Robert

Hint off-topic pt cine vrea sa evite Cosava-Ohaba-Dobra pana da drumul la lotul de A:
Faget-Capalnas a fost asfaltat/peticit recent. Nu sunt gropi, doar valurit ici-colo, dar eu am mers cu un hatchback mic cu 80-100 fara probleme (exceptand zonele cu curbe mai multe). Problema e cand ajungi in DN7 care e execrabil, cel putin pana la Zam sigur.
Capalnas - Savarsin peticit, dar bine. Nu mai ai gropile din vara; si pe aici se poate merge destul de bine (70-80).

ioji

Si o vedere din TomTom, al aceluiasi frumos si sigur drum. Cifrele indica minutele de intarziere, total 35:



gruiarew

Făget până la limita cu judeţul Arad era placă de beton ce nu mai îs la nivel şi mergi ca pe linia de tren, dar bineînţeles, fără linie  :)

Să înţeleg că au turnat asfalt cap-coadă?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

B.Robert

Nu cap-coada, sunt si zone cu placi, doar peticite pe unde erau gropi. Nu stiu sa-mi explic ce s-a intamplat insa in ultimele 3 saptamani am venit cu masina fara sa mai simt drumul ca inainte, cum ziceam, viteze destul de ok fata de 30-40 anterior.
Maine sau poimaine trec din nou pe acolo si filmez daca nu uit.

cristi5

#50543
21-22 dec, orele cu ambuteiaj (acum e verde). Am scos partile "verzi", ceea ce in noaptea 21/22 inseamna doar intre orele 0:30 si 2:00

Poate  cineva sa-mi explice de ce e tot timpul coada langa Petrom Dobra? Intra lumea la benzinarie si blocheaza temporar fluxul?




Quest

Culoarea alta decit verde la Petrom Dobra nu cred ca arata blocaj pe drum, ci oprirea in benzinarie a mai multor vehicule care au in functiune GM / Waze. Traiectul vehiculelor care alimenteaza nu difera cu mult pe lateral de al celor care merg mai departe pe drum.

Aceeasi treaba apare si la alte parcari aflate pe diferite A.
Common sense will get you far !

alexa_adrian2001

Eu mă tot întreb....oare cei de la cnair nu cumva au făcut pact cu pizzaroti sa rezilieze contractul? Adică serios! 98%
Cnair, MT sau mai știu eu cine o fi primit o sumă frumușică de la cineva - constructorul nu mai cheltuie nimic pe reparatii... Ii foarte convenabil. Mă tem sa nu prindă șmecheria și restul constructorilor. Sincer.
Ar fi mare păcat cine a permis așa ceva pe banii noștri să nu plătească în bani, ani la răcoare...

GDPR

Nici gand, astia de la ceneaire put de nationalism si de prostie.

bauka

Prin Faget - Savarsin am fost si eu astazi spre Deva si surpriza ... plin de masini. Si da, cum spunea si Robert, drumul e mult mai bun decat era inainte. Erau si masini ce veneau dinspre Margina, ceea ce mi se pare ciudat. Daca tot au stat la coada aia mare la iesit de pe autostrada, cred ca era mai simplu prin Cosava.
Si nici pe valea Muresului nu a fost mai bine, de dupa Zam am prins coloana cat vedeai cu ochii. Iar la Ilia multi nu intrau pe autostrada, continuau pe european spre Deva. Oare nu stiau de ea? Numere de Germania, Italia, B, CT, GL, etc.
Cam de la Burjuc la Vetel unde am avut treaba n-am trecut de multe ori de 60 km/h. Poate ca ieseam mai bine daca intram pe A1 la Ilia si ieseam la Soimus.
Returul clasic, prin Cosava. Sensul spre Deva era o coloana neintrerupta, la Cosevita chiar se statea. S-a rarit doar spre Cosava si asta pentru ca era seara si trecuse valul, nici nu mai era coada la iesire de pa A1 la Margina.

cristi5

Quote from: Quest on December 22, 2019, 10:39:27 PM
Culoarea alta decit verde la Petrom Dobra nu cred ca arata blocaj pe drum, ci oprirea in benzinarie a mai multor vehicule care au in functiune GM / Waze. Traiectul vehiculelor care alimenteaza nu difera cu mult pe lateral de al celor care merg mai departe pe drum.


Merci, asta cred ca explica si rosu/portocaliu pe LD4, aproape de nodul Ilia.

jaston

Buna dimineata!
A sosit ziua cea Mare!
Avem corespondenti la fata locului..?