Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Neoficial, dar din sursa buna, ce se face acum se putea face pana la Holdea. E clar ca nu se vrea si cineva isi arata muschii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Evident ca e reglare de conturi/demonstratie de "cine e jupan aicea". Niste criminali nemernici. Nu exista epitete pentru asemenea specimene. Eu oricum raman la parere mea ca, mai ales dupa episodul de azi, contractul cu Comsa va fi reziliat.

pentium10

Pai are sens. Daca faci o ilegalitate pentru 800 metrii, poti face si pe 21km. Ce mai conteaza distanta. E oricum o illegalitate, fie el si 10 metrii.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

tonică

despre mizeriile astea suntem datori sa vorbim fiecare dintre noi, sa le facem publice, sa afle cat mai multi ceea ce cu siguranta nu vor afla din marea majoritate a presei!

MarcoPolo

Bai, frate, bine ca la sârbi se putea circula si pe zone inca in constructie, chiar si doar pe un sens, doar ca sa se evite drumul national invechit...
Incredibil!

Ionut

Si la noi s-a circulat in sistem semi-profil (half profile), pe A2 Cernavoda-Medgidia. Dar da, in alte vremuri.

madad

#48336
citesc de vreo 5 pagini in coace, si am inteles ca CNAIR muta acel parapete de beton inpotriva vointei celor de la comsa, ca sa poata descarca LD4 la Ilia. Dar nu inteleg ce vrea Cuc si ce vrea Comsa de nu reusesc sa bata palma. Sunt sigur ca am inteles ceva gresit, poate cineva sa imi explice ca nu mai inteleg nimic. Mersi

Asteptam Live-ul de pe teren cu mare nerabdare!  :)

B.Dani

@madad, "cioara" (a se citi pasarea cuc) si gunoaiele de la CNAIR nu vor sa receptioneze tot lotul, doar nodul Ilia. Comsa nu vrea sa deschida nodul doar daca se preia tot lotul!  >:(

Gendan

Cuc

> sa plateasca cat mai putini bani
   > adica sa nu plateasca al doilea ecoduct
   > daca se poate sa ramana si cu SGB
   > sa nu isi bata mt/cnair capul cu mentenanta timp de un deceniu.

Comsa

>sa nu fie furati, basically.
   > sa fie platiti pentru ecoduct
   > sa isi duca la capat contractul pe ce s-a semnat deja (adica 4 ani de garantie, nu 10)


tl;dr: Cuc vrea sa faca o gainarie, Comsa stie ce gainarie vrea sa faca Cuc si nu se lasa. Lui Cuc nu ii pasa, nu va mai fi el la MT cand se va deconta gainaria, Comsa ar prefera sa duca la bun sfarsit contractul in forma curenta (+ecoduct) pentru a-si vedea de treaba. Tot Comsa are timp sa astepte si pentru procese in care o sa jupoaie statul roman.

Ionut

Se muta greu parapetele din beton. Baietii sunt tot in teren... asteapta vesti/noi actiuni...


pelan87

Interesant, pe waze a disparut in cateva minute "coada" de la iesirea de pe A1 in giratoriul Soimus. Sa se fi dat drumul la trafic?



Powered by API/PUM imgur uploader

LE: Si pe Google Maps s-a "inverzit" totul in cateva minute, dupa ce a fost rosu aprins toata dupa amiaza.

Ionut


ciprebbe

Acu se ridica ultimul parapete. Politia a plecat in inspectie pe lot pt ultima verificare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

paulmare

https://imgur.com/F2ug1Wh - poza lui rocklee
Nici astea nu sunt montate corect (puteti da cu minusurile)

paulmare

acu cativa ani a fost un accident stupid cu o tipa care si-a pierdut biata de ea bratul drept pe dn1 din cauza unui parapete de asta montat aiurea
Pacat ca uitam asa de repede