Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

Ionut

Nu stim deocamdata fix ce s-a semnat. Oricum, de deschis azi doar LD4...

SergiuSerj

se deschide L4 cu arobarea celor de la COMSA sau fara?

Ionut

Din ce stiu acum baietii din teren, Comsa a semnat procesul verbal de predare-primire mentionand ca NU este de acord. CNAIR vrea sa deschida oricum.

Ionut

Aproape live. Ilia. Se pare ca se pregatesc sa ridice parapetele.


pentium10

aici la Holdea

ar trebui puse semne de access interzis, vreo 3-5 bucati daca ar intra vreunul aiurea
si sagata in mijloc unde incepe NJ

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

cristi5

Poate e relevant, amanunte despre pasajul DN7 peste CF langa nodul Ilia, care urmeaza a fi reconstruit.  Daca cumva se blocheaza LD3 pentru mult timp, s-ar putea sa se treaca prin acest santier in drum spre Sacamas.

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=69.msg239239#msg239239




djidji1975

#48321
Daca tot ajungeti pe lotul 4 -UMB, va rog verificati si partea dintre Ilia si Branisca. Sunt niste zvonuri care spun ca ar exista o notificare din partea Consultantului/beneficiarului care ar fi cerut supra-armare la fundație datorita problemelor de stabilitate a solului. Si aceleasi zvonuri spun ca acum deja sunt fisuri sub fundatia drumului. Luati-o ca un zvon, dar cred că acolo ar merita si o "excursie" la pas pe langa aliniamentul autostrăzii.
Situatia se datorează faptului ca executantul a cerut inlocuirea expertului care a analizat studiul geo, iar cel de-al doilea expert a propus solutia pentru varianta optimista (fata de primul care a fost mult mai draconic in solutiile cerute).
Este zvon. Dar ar merita verificat, cred.

Ionut

Se pare ca baietii din teren se pregatesc de live pe Facebook. Urmariti pagina API.

paulmare

acuma la deschidere va rog, grupul asta mai e acolo la lilieci ? https://i.imgur.com/zvAgWJ2.png (intrebare pentru cine trece prin zona) - multumesc

yetiman

@Ionut -
Putin off-topic  :D
Imi place imaginea "politistului roman clasic" surprinsa in poza.  :lol:
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

ciprebbe

 LD4 e receptionat fara aneza, deci nu se mai face nimic.
In continuare se muta de catre un privat parapetele de beton dincolo de nodul Ilia, la cererea cnair si un reprezentant comsa filmeaza.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut


GDPR

Daca Comsa filmeaza, 100% se lasa cu proces.

gruiarew

Deci nu s-au înțeles deloc... Fir-ar, ce mă durea mai tare o să mă doară în continuare...
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Lvs_tm

stat mafiot, mi-e greata de ce se intampla..