Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 23 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

2 ani?  ce gluma buna :)) mai pune.....
ITS-ul cand il face UMB-ul ? tuburile sunt goale in poze.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


pbh

Multumim din inima....Rocklee, AlinC, MarcelBanu and company. O remarca, a disparut basculanta rosie de la Holdea. O fi dat guv. vreo ordonanta pentru relocare, in rest ... mare diferenta intre LD4 si LD3.





SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

yetiman

 :D Nu stiu ce nu-ti place in prima poza. Alea sunt scurgerile care vin pe sub autostrada.

Cat despre poza 2, acolo cred ca nu ajunsesera cu finalizarea la momentul pozei. Se vede cu mai multe poze in urma, inca mai lucrau la fixarea plaselor.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Io

#47889
^ Cip, ai dreptate!
Pour la bonne bouche avem:
- aproape 5 ANI (13 Oct 2014) de cind cu soarecii cu aripi cei eficient aminatori de contracte;
- aproape 5 ANI (Oct 2014) de cind cu cimitirul care era el acolo dar nu stia nici dracu de el, poate popii, extrem de eficienti in business-ul asta;
- mai mult de 5 ANI (18 Iunie 2014) de cind cu Halda de la Mintia si kestii;

Sa nu uitam:
- studiul de fezabilitate, DIWI, 30 Iunie 2008 ...
- acord de mediu pentru toata povestea, 9 Sept 2010 ...
- lansare licitatie pentru toata povestea, 1 Aprilie 2012 (API - uite 5 ani de span birocratic!)
- ... hurr, durr, kestii
- 23 Mai 2013, ca hir ca mir, UMB cistigator urmat de
- 1 August 2013 contract
- Si-au adecvat-o pina-n plasele pe data de 30 Nov 2013 cind s-a semnatara si pe
- 15 Decembrie cind s-a acordatara 15% avans.

- 15 Oct 2014 Credeati insa ca-i gata de treaba? C'esti copil? Pai avem contract cu Asociatia pentru protectia soarecilor cu aripi pe 13 Oct 2014, contract de un an. Si daca asta nu ajunge mai scoatem, iaca, contract de mutare a mortilor care odihnesc unde nu-i voie si habar n-avem de ei.

Da' ziceti c-apar furnicutele la treaba? Aiurea, unde va credeti?
- 11 Februarie 2015 LD3 e avizat complet, UMB mai luati o pauza ca s-a stricat espressorul de cafea in Dinicu Golescu, ce daca ati lucrat voi cite ceva pina atunci, noi schimbam Prim Ministri si legi ale Justitiei, bah, chestii importante pentru noi, ia mai stati la coada cu lucrarile alea prea indepartate de Teleorman!
Asa incit intr-un final glorios CNair XXL anunta victorioasa pe
- 20 Februarie 2015 ca UMB a facut 23% si prin urmare MT ia o pauza si se pregateste de Dragobete, 1 Martie si chestii ca s-a bagat la mall nu-stiu-ce.

In concluzie, Ciprebbe, nici tu si nici eu n-avem dreptate  :lol:
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.