Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 13 Guests are viewing this topic.

alesd

Deci pe directia Timisoara - Deva, adica pe banda catre Mures, de-a lungul dealului nu vom avea banda de urgenta?

RobertN

^

Salut,

Ba da, este bandă de urgență. Unde ai văzut că nu ar fi?

whitedove

@alesd
ba as zice ca este si se vede f clar




Powered by API/PUM imgur uploader

alesd

Asa mi s-a parut din transmisiunea live a cnair, poate din cauza parapetului, dar m-am lamurit acum.

Dominik

Au trasat deja marcajul pe ambele sensuri...
You're in Steelers Country

Earthchild

Quote from: luc on August 06, 2019, 11:20:07 PM
Poze de la sol, de azi seară, din zona în discuție: (GPS)

(GPS)


Nu vreau sa par carcotas, dar... iarasi capete de podet? Cand a turnat UMB podetul a avut vreun aviz de siguranta circulatiei?

ciprebbe

Nu a turnat UMB ul podetul, e fostul acces de la case.....
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

perfidus

^In live-ul de pe FB se vede ca au turnat deja si a doua rigola, cea lipită de deal si unde se termina plasa, adica cea care nu era vizibila acum o saptamana. Mai au un pic si o termina toata si spre zidul de sprijin.
Deci imi retrag critica, vor respecta proiectul (cat de cat, mai putin partea de la deal care "au surpat-o" in capatul spre Bejan). Se anunta canicula fara precipitatii pana saptamana viitoare, termina sigur asa cum si-au propus.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

pentium10

@tmbio

Vezi postarea de aici link cu detalii, traseul se va scurta cu 27 de minute.

Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

GDPR

Quote from: rocklee on August 07, 2019, 03:30:11 PM
Rigola de lângă denu din zona respectivă nu este fuctinala de la darea în folosință a dnului  de către selina .în mijlocul rigori este un stîlp de lemn a celor deal cablu si telefoane. Stîlpul se vede si in fotografiile luni luc si in toate filmările lui aline.c.

@Rocklee, m-am uitat pe Google Maps sa vad care era situatia cu stalpii telefonici si rigola construita de Selina: https://goo.gl/maps/96fFkRrCAekR2LUV8  Ai un minus prietenesc de la mine pentru dezinformare :)

isotech_ro

si totusi rocklee are dreptate la doua click-uri de mouse mai spre Deva

zuma80

#47816
Quote from: luc on August 06, 2019, 11:20:07 PM

Aici rigola de la șanțul pentru DN evident ca nu face față și la apa de pe malul de pământ  (GPS)


Powered by API/PUM imgur uploader

Din nefericire aici vedem o "tiganie", un stalp scos de pe pozitie, in timpul sapaturilor, si fixat in rigola, temporar ce pare final, dupa cum decurg lucrarile. Acum imi explic apa in sosea!!!
LE: este stalpul ce apare dupa deschiderea link-ului de la @adrian rosca.
Pentru A6!

johnc4

Nu-s expert dar parcă mai au mult de lucru din ce se vede pe pe pagina de FB CNAIR. Termină treaba într-o săptămână? Nu-i grăbită deschiderea?

voicul

In filmarea aeriana, acel stalp este in rigola sau fix langa ... nu e este foarte clar.

Nu mai e atat de mult de munca, mai ales ca UMB lucreaza, nu trage de timp. Marcajel sunt cam printer ultimele lucrari. Ar mai fi 6 zile cu tot cu asta.

Nu stiu daca pun parapete si spre deal sau nu.

gruiarew

Serios că au lăsat stâlpul ăla cu laț peste și firele atârnând de parcă a pus baba Lena o catrință la uscat.....
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis