News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 49 Guests are viewing this topic.

anacronox

#43575
^

acolo a fost platforma pe care au fost depozitate grinzile

elphax

cred ca sunt doar zone unde au depozitat materialul de umplutura, vezi si sub viaduct
in mod normal aia e zona inundabila, nu ar trebui sa ii creasca nivelul

nrb

pentru scurgere apă de ploaie, am văzut ceva ce pare a fi podeț pe DN chiar sub viaduct Șoimuș

horatiu.cosma

#43578
^^^
Respectiva zonă e pur și simplu un depozit de pământ. Nu se construiește nimic acolo. Cel mai probabil va fi ecologizat la finalul lucrărilor, în caz că nu se va folosi pentru alte umpluturi.

hadrian

#43579
Quote from: rocklee on October 16, 2018, 10:24:42 PM
iar aici avem o filmare ..de la nodul ilia pana viaductul bejan ...dar filmarea este de slaba calitate
Minutul 05.45 e genial :D

Quest

#43580
^ hadrian, poanta cu utilitatea ecoductului e de la Ioan Rus zicere, din vremea in care era ministru la MT.
O sa reziste peste timp zicerea :)
Common sense will get you far !

rocklee


flashu74

@gruiarew, acolo au dus o parte din materialul săpat din deal (cred că material care nu era bun la terasamente sau care era în plus). L-au întins și tasat în acea zonă, cam 2 m în înălțime.

gruiarew

Mersi băieți. Parcă nu era așa de întins ultima dată când m-am uitat pe filmare, de aceea am întrebat. Multumesc încă o dată de răspunsuri.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

alin_simeriaveche

Roocklee, excelenta filmare. AlinC multumim pentru desele update-uri. Multumim mult. Viata fara voi "este pustie" :)  :))

flashu74

Dacă e acceptabil, este din seara asta.
Un drum între Bejan și Șoimuș.


dr4qul4

Se lucreaz deja la terasament pe (aproape) tot traseul?  :o

Imi si imaginez postarile de pe forumurile bulgaresti cand vad aceste filmari: "Noi de ce nu avem asemenea mobilizare"
Ca doar ei nu au de unde sa stie ca in aceasta filmare apar intre 25 si 50% din muncitorii si utilajele de pe toate santierele de A din tara :lol:
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

voicul

Am inteles cum e cu giratoriu si conflictul de trafic din el - asta la Soimus.

Nu cred ca o sa fie aglomerat. Adica nu cu mult mai mult ca in datile cand era aglomerat (se mai statea la iesirea de pe A spre Deva).

adi

cu un delay de 24 ore, aseara ora 21:10 2 excavatoare + 3-4 basculante erau in exercitiul functiunii la Holdea, se excava si se cara pamant la 10-20m de sensul giratoriu.

Quest

La 21h10m e intuneric bezna. Si-au creat conditii de iluminare a frontului de lucru cu generatoare si turnuri de lumina, sau (ma scuzati) orbecaie la lumina farurilor ?
Common sense will get you far !