News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 21 Guests are viewing this topic.

rocklee

#43410
imagini cu breteaua de urcare pe sensul simeria ilia ...se asterne ...balast stabilizat ... :)





iar pe breteaua de urcare coborare de pe sensul ilia deva se pregateau sa toarne  ultimul strat de asfalt ....

rocklee

#43411

rocklee

#43412
voi pune mai multe imagini cu sapatura din deal ...unde se vad progrese semnificative la capetele celor doua viaducte ...unde se progreseaza cu terasamentul armat ....

si de asemenea se vade progresul la intins plasa si la montarea ancorelor ...
imaginile si filmarea ...vorbesc  :o










rocklee

#43413







Iceman

Superbe imaginile foarte expresive....Multumim :)

rocklee

#43415











Germany

Bravo UMB ! Felicitäri !

Cel târziu la mijlocul anului viitor (1 iulie 2019) pariez cä este gata tot lotul 4 ! Cä vom circula pe el, sau nu....rämâne de väzut ! Muzeele sunt la modä în RO ;)

Weekend pläcut la toatä lumea!

danutzu_1069

Iulie 2019, zici?
Mai pune cateva luni....

horatiu.cosma

^^
Ar fi culmea să nu se deschidă LD 4 când e gata. Nodul Ilia e gata de 2 ani, mai lipsesc doar marcajele.

rocklee

#43419
cam aceasta a fost povestea ...spusa de drona  :D multumesc lui AlinC pentru colaborare si dedicare

iar in incheiere cateva informatii

sa trasat marcajele pe o mare parte a autostrazi ...intre pescarie si viaductul bejan mirosea numai a vopsea proaspata ...imagini mai tarziu ... 8)

la viductul bejan se pregatesc intens sa il termine de izolat

in cel mai scurt timp se va muta statia de asfalt in alta locatie pentru aface loc conctari viaductului cu corpul autostrazi .....

de asemenea vor incerca sa faca cat mai repede conectare dintre nodul soimus si corpul autostrazi ....si sa dea drumul la nod ...inainte de 15 noiembreie ....

SPECIFIC !!!..nu este o promisiune ... :)

IAR la dealul cu lilieci vor incerca pana in decembrie  ...sa conecteze cele doua viaducte ...cu doua randuride din acel  acel trasament armat ...adica cu inaltimea a doua randuri de plasa ...si aici doar daca vremea este de partea lor .... :) :)
:drunk: :bye: :bye:




flashu74

Frumos foto&video reportaj. Avans destul de mare săptămâna asta la deal. Remarc că după 2 zile la conexiune deja crește terasamentul ( operațiunea va fi destul de rapidă deoarece materialul este aproape). Dacă bine am înțeles ieșirea trebuia întreruptă pentru a trage șanțul de scurgere din mijloc spre exterior? Ar mai fi 3 săptămâni din programul obișnuit de 4 de lucru. Asta înseamnă că se va face conexiunea până în 3 nov și se dă drumul? Că nu-mi vine să cred că va rămâne închis fără să se lucreze.

rocklee

#43421
dupa ce m-am despartit de AlinC...am mai ramas ceva vreme [5-6 ore]de am batut santierul in lung si in lat ...am facut si eu un ...
MINIFOTOREPORTAJ ...de vreo 250 de poze ....pe la pescarie...viaductul branisca ....samd.... :D

sa nu va plictisesc le voi pune maine  8)

prd.marius

Quote from: rocklee on October 12, 2018, 09:30:17 PM
sa nu va plictisesc le voi pune maine  8)

Am o nepotica si ma intreaba mereu, "Azi e maine?"  :D
In rest multe multumiri baieti pentru super reportajul realizat. Ce santier frumos.

Io

Excelent, bravo!  :cheers:

Cind am vazut filmarea m-am intrebat cum si incotro vor drena apa de ploaie cazuta pe autostrada, pe deal si pe versantul sapat. Stie cineva? Se vede in proiect?
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Morosanu

Intrebare. Jumatate din breteaua de iesire (jumatate pe toata lungimea ei) de pe sensul Simeria - Deva se demoleaza? Sau ramane asa lata cum este acuma?
Politica distruge tot ce atinge.