News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 24 Guests are viewing this topic.

rocklee

#41865
se lucra la umputura si terasart
avem safalt pe drumul judetean ...se facea acostamentul dinspre autostrada ... :)































Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#41866
atunci au teminat de montat parpeti de beton pe curba ...drumului judetean ....
































Powered by API/PUM imgur uploader

voicul

De ce au pus NJ pe mijlocul autostrazii? Sau e doar provizoriu?

cristi5

Quote from: soka89 on August 02, 2018, 12:04:23 AM
Pentru mine e dezamagitor sa vad locul unde se face subtraversarea Autostrazii de catre DJ venind de la Branisca.Ok,stiam pe unde vine de mult timp dar totusi....

De cand se stie de aceasta solutie in zona? Au fost consultate primariile din zona inainte de aprobarea proiectului de catre CNAIR?

flashu74

#41869
Sunt 1+1 km în plus. Nu cred că e așa o mare problemă. Nu se putea face supratraversare chiar pe vechea locație a DJ lângă baraj din lipsă de spațiu. Adică de la Brănișca până la baraj erau 5 km și acum vor fi 7.
Rocklee mulțumiri pentru pozele din zona baraj unde nu am fost.

dr4qul4

2 km in plus pot sa insemne destul. Mai ales daca ii faci pe bicicleta, in caruta sau chiar pe jos.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Kidu

Intotdeauna vor exista genul asta de nemultumiri insa in cazul de fata 2 kilometri eu zic ca sunt un compromis acceptabil.

horatiu.cosma

Bicicleta sau căruța cred că pot utiliza neoficial și subtraversarea de lângă baraj pe unde au relocat acele conducte de cenușă.

zuma80

Cel mai important aspect este ca acei 2 km in plus vin la pachet cu un DN7 (E673) liber si mult mai sigur.
Eu cred ca merita pe deplin efortul suplimentar!
Pentru A6!

soka89

#41874
^^

Eu sincer am aflat de lucrul asta in vara lui 2016,in timpul alegerilor locale.Avand o buna relatie de prietenie cu unul dintre candidatii la primarie de atunci,am fost trecut pe lista de posibili consilieri si astfel am avut acces la unele informatii,etape de planificare pentru diverse proiecte de viitor pentru comuna Branisca.Insa,cred ca se stia de subtraversare a DJ-ului in locul acela de cel putin 5 ani,deci 2013?!De ce spun 5 ani?Pentru ca exista un proces pe rol privind despagubirile datorate proprietarilor(sunt sute de oameni nemultumiti de valoarea primita)si care dureaza de atata timp.Ca sa ofer informatii concrete evident trebuie sa fac un drum la primarie si sa il iau pe actualul primar de gulerul de la camasa si sa il intreb :"tu interesele cui ai protejat aici in ultimii doi ani?"..chestia e ca el a gasit deja lucrurile asa,vina ii apartine fostului primar care nu a obiectat sau nu a fost lasat sa isi exprime parerea,decizia fiindu-i impusa de la "stapani".


rocklee