News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 43 Guests are viewing this topic.

marinul

Se lucreaza si pe ploaie

Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk


marinul

 

Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk


marinul

 

Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk


flashu74

Acum se pune prima grinda la viaduct2.


perfidus

Super. Nici nu zici ca grinda aia are 40m :D
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

marcelbanu

#41181
Se lucrează pe ploaie...
Grindă peste DJ706A...
27 iunie 2018 pe la orele 12:30...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

TibiV

+1

Ce inseamna sa fii la locul potrivit la momentul potrivit.... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

flashu74

Desi a plouat toata ziua au fost montate 4 grinzi.









Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

Si doua grinzi pregatite pentru maine.



Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

Si bonus, cei doi piloni de lângă DN. La unul s-a decofrat rigla si la celalat s-a pregatit suportul pentru a lucra la armatura.







Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Extras din prezentarea oficiala CNAIR la SCS Transport (in cadrul CM POIM), ieri, 27.06.2018
A1 Lugoj-Deva


Ionut

Extras din prezentarea oficiala CNAIR la SCS Transport (in cadrul CM POIM), ieri, 27.06.2018
A1 Sibiu-Pitesti

Informatii suplimentare

La insistentele dnei Diana Antofie (Vicepresedinte ARIC) dublate imediat de mine (inclusiv cu argumentarea ca am fost invitati de CNAIR de mai multe randuri la intalniri despre PiSi si nu numai, inclusiv public la CM POIM, inclusiv cu acte/cereri trimise de noi, inclusiv pe 544, inclusiv cu dat in judecata) si avand in vedere ca exista deja, in cadrul SCS Transport/CM POIM, un grup de lucru pe rutier deja format (in acte, dar care nu functioneaza efectiv), cei de la CNAIR nu au mai scapat de data asta si s-a stabilit o intalnire, "sub tutela" SCS T/CM POIM, in prima jumatate din iulie, pentru a discuta detalii despre Sibiu-Pitesti. O mica victorie. Evident, ne vom duce acolo si ne vor aburi cu toate povestile posibile si imposibile, dar macar de data asta nu mai scapa. Si nu voi fi singur, ci vor fi si alti membri SCS T (sper ca ARIC, in primul rand, ca se pricep).

Pe voi va rog sa scrieti intrebari despre Sibiu-Pitesti in pregatirea intalnirii. Am fost chiar rugati de AM/OIT sa mergem la CNAIR cu intrebari.

Ionut

Extras din prezentarea oficiala CNAIR la SCS Transport (in cadrul CM POIM), ieri, 27.06.2018
A1 Sibiu-Pitesti



















Inca o data. Studiati si dati intrebari.

Ionut

Tot legat de PiSi, tot oficial de la CNAIR.

NU se semneaza S1 si S5 fara AM. Asta stiam deja. Noutate: NU se lanseaza licitatiile S2, 3 si 4 fara AM. Aici este o contradictie pentru ca in prezentare zic T2 2018 pentru S4 (deja la ANAP, nu stiu/nu e clar daca o vor retrage sau o vor tine in standby), iar AM nu va iesi mai repede de T4 2018 (super optimist). O sa mai clarificam lucrurile astea in iulie. Daca o sa le clarificam.