Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 35 Guests are viewing this topic.

alecu26

#40800
Quote from: perfidus on June 08, 2018, 11:03:05 AM
Pentru @alecu26, inca din 25 mai DRDP Timisoara ne anunta ca se monteaza ancore pentru plasa. Pe mine ma surprinde ca n-au decat un utilaj, dar probabil si-au facut ei ceva calcule ca pana vine iarna le termina de infipt...

eu am auzit de 30.000 bucati. Depinde care o fi productivitatea.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

flashu74

Este drept ca nu am citit corect postarea lui alecu26. Eu m-am referit la noutatea din poze si el a mentionat minunea. Tot ce se va intampla la deal va fi minunat si inceputul cu ancorele de sus si cu pilotii forati de jos este promitator.

horyatm

#40802
^^

E exact invers, datele de trafic de pe Waze sunt preluate de Google. Dar sistemul de navigație/hărți e total diferit. Doar datele de trafic sunt identice. Eu nu înțeleg de ce au pus interzis pe porțiunea aceea de drum. Mai mult derutează, nu e ca și când e ditamai ocolul. Sunt sigur că și un necunoscător al drumului s-ar descurca. Nu e ca și când în sensul giratoriu sunt n-șpe mii de variante. Au trecut vremurile în care aveai acces la editarea hărților Google, din păcate...

grig73


bmwdriver69

Video si Poze Autostrazi Romania categorizate pe tronsoane: filmariautostrazi

Quest

Daca Waze a trecut traficul la Holdea pe noul traseu, inseamna ca au aparut deja vectorii de GPS la care se referea Perfidus ?
Common sense will get you far !

Allex

Trece cineva pe acolo pentru niste poze, eventual o filmare de la bordul masinii?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

perfidus

Nu e foarte relevant, imaginea este cumulativa (pana se aduna mai multe treceri prin giratoriu sunt majoritare trecerile pe drumul vechi) si precizia datelor din GPS-uri nu e foarte buna.



Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Liviu_udr


Vice33

https://www.facebook.com/DRDP.Timisoara/?hc_ref=ARSPAJl5DOLikquVVaKPJMggnw_N6J8yIwyaVM1VE2c1G9SU54svfS26bDEypGpa1CA&fref=nf

Comunicat DRDP Timișoara:

"Pe Lotul 4 al autostrăzii #A1 Lugoj – Deva, lucrările avansează.

Pentru că a plouat destul de mult în ultima săptămână, activitățile la terasamente au avut un ritm mai scăzut, însă antreprenorul s-a concentrat pe lucrările la pasaje și la structura rutieră, respectiv la realizarea sistemelor pentru scurgerea apelor și mobilarea autostrăzii cu sistemul ITS și cu panouri fonoabsorbante.

Au continuat activitățile la Centrul de Întreținere Șoimuș și a fost finalizată și pusă sub tensiune rețeaua de 400 Kv aparținând Transelectrica.
"


Quest

Ce ne arata Liviu_udr (multumim) pe Waze e un traseu la Holdea cu aparente de definitiv, dar traficul NU a fost mutat de pe vechiul traseu. N-ar trebui Waze sa arate noul traseu NUMAI dupa confirmarea schimbarii ? E factorul uman implicat ?
Plus ca din cauza unor interdictii de trafic invocate la Cosevita, care au existat dar nu mai sint de actualitate, GM te duce de la DV la TM prin Savirsin, Faget !?
Scuze Ionut ptr subiectul care e usor off-topic.
Common sense will get you far !

danutzu_1069

Normal ca este factor uman implicat. Editorul de rang inalt care a legat noul traseu de vechiul traseu, a fost nevoit sa introduca restrictie pe noul traseu. Acum, cu cateva click-uri si cu efect imediat... se poate schimba "macazul" acolo. Altfel, daca lega, prin editare, ar fi avut efect abia peste o zi, cand se actualizeaza harta INTL. Ideea este ca informatia cu privire la deschiderea circulatiei trebuie sa fie 100% sigura, nu din auzite!

wifi

Poate confirma cineva daca se circula? Pozele alea vechi precum si hartile trase manual nu zic nimic. Pe facebook scrie ca intentioneaza sa-i dea drumul astazi, nu ca s-ar fi dat.

Ionut

Nu se circulă.
Mâine cică s-ar circula... pe surse este informatia.