News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 41 Guests are viewing this topic.

adiarc

Frumos.....multumesc baieti....oricum ai lua-o e o placere sa vezi Umb la munca.....chiar si la autostrada cocotata,unde utilajele acelea fac echilibristica......(acum incepe greul acolo....excavarea fiind partea cea mai simpla a lucrarii).......si chiar daca de obicei urasc betonul,imi place cum arata langa Mures cu acel terasament imbracat in beton....zici ca e tipla.....sigilata...nou-nouta.... :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Europiu

^^ Am întrebat pentru că din filmare/poze eu nu văd nicio diferență între fosta și actuala poziție relativă cabluri-viaduct. Voi, care sunteți acolo live, știți mai bine.
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

danutzu_1069

Pai e facut sa tina la viituri. Este prima zona inundabila...

rocklee

soka89...vezi minutul 9.10-11....masina aceia alba in miscare nu esti tu cumva  :o

soka89

E posibil ca liniile de curent de pe stalpii LEA sa nu fie functionale inca,daca imi aduc bine aminte,ultima oara cand am parcurs traseul pescarie-viaduct,era un zgomot de fond foarte deranjant,acel efect Corona produs de liniile de inalta tensiune.Acum era o liniste deplina,oricum se observa ca stalpii noi au fost plasati mai departe de autostrada si cablurile par a fi la o inaltime ceva mai mare(iluzie optica?).

soka89

#rocklee,nu,nu sunt eu pe filmare dar detin de asemenea un logan de culoare alba..am ales sa merg pe jos

Vice33

Zona de sub stâlpii LEA este zona de protecție cu interdicție de construire 100 m stg/dr.


Nu se dau certificate de urbanism de construire in acele zone speciale de sub stâlpii LEA.

Goldmund

ciprebbe,
pe langa bucuria de a vedea progresul pe santier, am admirat frumusetea filmarilor. A iesit ca un documentar al constructiei unei autostrazi. Felicitari

Allex

Holdea. Marcajele sunt gata, probabil se asteapta dupa avize pentru deschidere.









"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

wifi

Quote from: AlexAllex on June 02, 2018, 05:09:45 PM
Holdea. Marcajele sunt gata, probabil se asteapta dupa avize pentru deschidere.

Normal, avizele ar fi trebut sa fie de mult date. Probabil asteapta pe cineva mai de sus sa taie panglica, si cum drumurile sunt proaste, mai dureaza.

Allex

Pentru cine avea dubii cu privire la descarcarea Holdea, daca va mai fi sau nu (din cauza santurilor), se vede pe indicatoare ca se are in plan asa ceva.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

flashu74

Pe indicator e clar ca lumina zilei. Si e foarte bine ca e asa. Hai cu transferul traficului si cu terminarea LD3. Am o nedumerire pe LD4  - la baraj Mintia s-au sapat 2 santuri transversale pe terasament. Pentru ce or fi?

wifi

Voiam demult sa intreb, nu lipsesc telefoanele alea de SOS? Poate fac santuri pt. cabluri, cum le conecteaza?

Dominik

Multumim pt filmare baieti, imagini graitoare ! Bravo si UMB !  :cheers:
You're in Steelers Country

cryu

Deja este clar ca tot lotul UMB (minus dealul) o sa fie gata anul asta.Asteptam ca Cnairu sa dezvaluie solutia tehnica (dupa procesul castigat de catre cutter) sa ne dam seama cand ar fi gata totul pt ca la momentul acesta cam nimeni nu se poate incumenta la o data certa.Multumit pt filmare!!