News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Ionut

Foarte frumoase. De vitrină unele dintre ele. :cheers:
De luni revin UMBistii la munca?

marcelbanu

UMB revine, din surse, pe 21 mai...
Luni sînt la serviciu, o să-i văd !

Mulțumesc Ionuț pentru aprecieri !
Mă străduiesc să fac fotografii cît mai bune !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

SILVIUFG

#40367
Luni 21 mai e sarbatoare. UMB parca evitau sarbatorile mari. S-ar putea sa fie numai marti revenirea. Asta sa fie toata problema....  :p

P.S.  :cheers: Marcelbanu !!

reed

Bravo marcelbanu.Foarte frumoase fotografii,lucrarea arata bine,asteptam UMB istii pe santier .+1

marcelbanu

21 mai, Sfinții împărați Constantin și Elena...
Cu siguranță UMB-iștii vor reveni pe șantier pe 22...
Dar, cum Rusaliile sînt pe 28 mai...
Oricum, eu am un mare respect pentru ei...

Din discuțiile cu un angajat UMB, au toate condițiile de cazare și masă.
Pauza de masă o fac pe șantier, mîncarea le vine de la bucătăria de unde sînt cazați.
Masa este gratis.
Lucrează trei săptămîni cu pauze doar duminica apoi o săptămînă pleacă acasă gratuit.
Dacă plouă sau sînt condiții nefavorabile, nu lucrează
și sînt plătiți cu juma de salariu pentru orele nelucrate !
Doar pentru asta le doresc zile senine și bune de lucru, să-și ia salariile cît mai mari !
Baftă UMB !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

NGC

Quote from: NGC on May 17, 2018, 08:33:41 PM
Am uitat ce era mai important.

Am mai uitat ceva. :p

"Proiectare si executie autostrada Sibiu - Pitesti, Sectiunea 5 Curtea de Arges – Pitesti km 92+600 – 122+950"

Informatia inca nu este confirmata 100%, dar avand in vedere ca in principiu asa ar trebui sa fie, va zic ca umbla vorba ca si asocierea condusa de chinezi a fost exclusa.

O sa revin.

Vice33

Foarte frumoase pozele, mai ales cele cu macii, totusi ne aduce aminte de alt tronson (stim noi care) pe care era o adevarata "cultura" naturala de maci, aici macii sunt doar de decor de pe partea cu scurgerea si taluzari, iar in semn de respect pentru tot efortul UMB, natura na-a dat sa admiram si maci langa viaductul Branisca...

Felicitari echipelor UMB si pentru toti aceia care inca ii mai blamati pe umb-isti, au dovedit inca o data ca pe langa munca serioasa, au si conditii decente de munca, pe care nu le prea mai gasim la alti antreprenori.

Cine va servi o bere in weekend, sa se gandeasca si la toti angajatii UMB care vor sarbatori Constantin si Elena.

La Multi Ani pentru toti Constantinii, Elianii, toate Elenele si Constanțele/Constantinele.
:cheers:

iachi_da

#40372
Multumesc mult  marcelbanu! Am o intrebare -avem un strat de asfalt pe jumatate din pod? Ar fi super -pentru ca din poze asa pare - am facut un crop.

Ionut

Da da, este primul strat de asfalt. Pe viaductul celalalt se vede hidroizolatia.

NGC

#40374

Ionut


NGC

Mai dureaza putin, dar ai zis bine "inca o". Sa vedem daca ghiciti care. :D

Ionut

Aia veche... trimisă prima după 1 și 5. Adică PiSica 4.

NGC


iulius