News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 20 Guests are viewing this topic.

dumbravaandrei

Cu toate scuzele de rigoare, dar trebuie sa ai multi prieteni imaginari sa inghiti asemenea rahaturi... mai ales ca ministru. E caz clasic de Socola..

flashu74

Foarte util LD4 daca se termina, cu conditia folosirii nodului Ilia. Altfel e muzeu. Continuarea fireasca de la Ilia, in lipsa descarcarii Holdea sau Grind este pe DN7.

flashu74


flashu74


flashu74


flashu74


flashu74


alecu26

1. Poate se va amana deschiderea ST3 si ST 4 pana ce va fi gata UMB primul.

2. UMB a castigat un lot la centura Bucuresti.

Cam asta e the big picture.

In rest, fara dealul cu lilieci unde in principal nu e clar care e Solutia tehnica, se poate termina LD4.

Chiar si la dealul cu lilieci...daca e vorba doar de terasamente...fara alte consolidari...sprijiniri...cea ce ma indoiesc, se poate finaliza si acolo. Cateva zeci de basculante, vreo 15 excavatoare....si in cateva saptamani sunt gata terasamentele la Soimus.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).


flashu74

Nu știu care este explicația, dar UMB lucrează puternic. Câteva zeci de basculante fac curse continuu Soimuș-Hunedoara pentru zgură și alte câteva zeci lucrează în zona deal-terasamente. Plus mai cateva zeci care duc din depozitul de zgură de la baraj la Brănișca și zona carierei de la Bretea. Pe porțiunea dintre baraj și viaduct2 terasamentele sunt aproape la nivel cu excepția a 200 m la baraj unde mai e de excavat puțin.

Ionut

MT ne face putina concurenta. :lol: Mie mi se pare ca mini-filmarea asta de pe LD3 tocmai a demonstrat ca nu au motiv de reziliere.

https://www.facebook.com/MinisterulTransporturilor/videos/2175408259354718/

Lyvyoo

Ce abrupta pare iesirea in curba din ecoductul din ultimile secunde... Ar trebui o semnalizare suplimentara acolo, cumva.

voicul

1. Eu stiam UMB lucreaza cu 600 de oameni. In articolul postat azi se mentioneaza ceva de 700.

2. Era si cazul sa miste drona aia, ca e luata de cateva luni.

flashu74

Nu este abrupta iesirea. Poate e doar datorita filmarii. Este forte frumos tot lotul acesta. In articolul din servuspress scrie ca prefectul si presedintele CJ vor ajuta la monitorizare. Poate pun si aici fotografii. Oricum cei doi ar trebui sa fie printre cei mai interesati de dezvoltarea infrastructurii judetului, care va aduce investitori. Si parlamentarii judetului. Nu i-am auzit. Cele doua, LD3 si LD4 sunt investitii strategice pentru judet.

alecu26

Exista o speranta. Exista un birou de implementare Master Plan.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).