News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 18 Guests are viewing this topic.

rocklee

Despre rampa de la Mureș. Din informate mele doar au ajuns la Piatra sparta .dar și aaceia este din septembrie.

rocklee

Pe când filmarea ceia pe A1. Cu avionul sau cu droga.  :). Pe care ați promiso  :(
Quest te aștept. La soimus cu ceva rece :D

Ionut

LD3 si 4 sunt departe de cele 2 baze ale API (Cluj și B) cand vine vorba de avion și drona. Incercam. Mai trebuie putina răbdare.

adiarc

Pai LD 4 ar fii ceva spectaculos fata de ultima filmare.....pe cand lotul 3....99% identic
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


Dominik

You're in Steelers Country

yetiman

Eu nu stiu cum de nu are pic de jena sa declare asemenea "povesti". Cand nu este in stare sa dea drumul pe A10, la 4-5 luni de cand e gata. Cam cat mai este de acum pana in octombrie....

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

vancouver

Omul e pe din afara si doar repeta ceea ce ii spun altii. In cazul de fata Umbrarescu este un foarte bun povestitor (=mincinos), v-am mai explicat de unde vine treaba asta, nu are rost sa repet. Ceea ce este inadmisibil, este faptul ca un om paralel cu constructiile si paralel cu ceea ce se face in domeniu, este pus ministru. In momentul de fata el este ca un copil, care ia de bun ce i se spune. Daca va mai sta ministru 4-5 ani, atunci o sa inteleaga si el cu se mananca problema. Doar ca noi avem nevoie de un om care stie deja cu ce sa mananca, nu de un copil care acum invata.
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

Dominik

Am mai spus, ajungem sa-l regretam pe Cuc !  :p
You're in Steelers Country

Quest

Quote from: Lyvyoo on May 02, 2018, 11:38:06 PM
"Lucian Şova: Am fost asigurat că lotul patru al Autostrăzii Lugoj- Deva va fi deschis în octombrie"
https://www.digi24.ro/stiri/economie/transporturi/lucian-sova-am-fost-asigurat-ca-lotul-patru-al-autostrazii-lugoj-deva-va-fi-deschis-in-octombrie-922393

In primul moment am zimbit ca de o gluma, dar daca? Umbrarescu se gindeste de fapt ca pina la finele lui 2018 va reusi sa termine tot LD4, cu exceptia zonei "liliecilor" ? Eu deja am spus ca asa ceva e foarte plauzibil, si ca s-ar putea circula pe A de la Ilia pina inaintea pasajului de est la "lilieci", mai departe facindu-se o transbordare de 3 km de pe A pe DN76, pina anul viitor, cind se va termina si portiunea tehnic complexa, cu acel zid de sprijin de la "lilieci" ?
I-ar usura si lui Sova aparitia in fata publicului (v-am promis toti cei 22 km de LD4, nu s-a putut, dar dam in trafic 19 km, iar restul in T2 2019). Eu sint convins ca presiunea dinspre PSD va fi inspre o astfel de solutie de compromis, ptr reducerea nemultumirii populare (generala dar si sectorial ptr muzeul de pe ST3-ST4...) uitati-va ca Dragnea a ajuns sa se lase tras de sireturi, doar-doar isi mai imbunatateste imiaginea.
Ionut, scuze ptr unele accente politice, dar altfel nu intelegem the big picture.
Common sense will get you far !

grig73

Si sa se lucreze la deal cu traficul de pe autostrada adus pe DN? No way!

mishu77

Și lotul 4 fara 3 e cam același lucru ce câștigi pe autostrada pierzi prin Ilia cand te întorci până la Sacarmas. Asta daca nu o vor lua uni pe DN7 mai departe către Arad. Daca s-ar deschide ld4 + ld3 măcar până la grind ar fi un real câștig, altfel e doar să zică că e gata. Dar sa nu mai visam că nu va fi nimic gata.

wifi

La cate promisiuni am vazut, nu mai cred decat dupa ce vad panglica taiata.

rocklee

promisiuni politice ... :D
stie cape noi nu ne poate minti ... >:(

voicul

Se pot vorbi multe ("ca cu" faptele mai putin):
1. Sova asa a fost informat, asa a informat.
2. Va putea fi dat in ciruclatie nu inseaman ca va fi dat in ciruculatie (ca mai lipsesc totusi multe)
3. Tot Sova a zis "Încă nu preiau şi eu optimismul său" - deci nu iese el e asigurat.
Artificii lignvistice si hai sa invatam alta romana:
4. De fapt tot lotul era pana de la intersectia cu DN76.
5. Este gata in proportie de 100% pe 80% din teren. I-am da drumul dar nodul e pe lotul 3 si deci nu ii dam drumul.

Deci ...