News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 62 Guests are viewing this topic.


rocklee

relocarea stalpilor de inalta se lucra la intinsul cablurilor ... :)























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee

#37383
lucrarile de langa pasajul bejan pe sub care va trece DJul relocat  :D























Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

lucrarile di langa barajul mintia si  relocarea tevilor ...

















Powered by API/PUM imgur uploader


flashu74

Felecitari rocklee pentru imagini. Si eu cred ca s-a avansat consistent in deal. Chiar si cu vremea mai neprielnica sunt atacate intens puncte importante. Eu am o nelamurire la baraj. Este o teava care para sa ramana ingropata in terasament?

Dominik

Exact asta vroiam sa intreb si eu ce se intampla cu teava din stanga imaginii ??

You're in Steelers Country

Liviu_udr

O țeavă este betonată sub terasament. Acolo rămâne.

Dominik

Da , dar aceasta din imagine normal e pe locul unde va fi terasament, in mod normal trebuie taiata, sau ?
You're in Steelers Country

flashu74

 Se vede iesita in partea unde se construieste acel zid de sprijin si sunt conectate deja tevi la ea.

cristi5

#37391
Am vazut si eu muncitori acolo jos acum 2 saptamani, se vad si intr-o poza. Ciudat ca pentru cele mai multe tevi se constrieste un pasaj (e drept ca trece si un drum tehnologic) dar o teava e totusi ingropata in terasament.

flashu74

Sper sa nu se supere rocklee ca folosesc o imagine de a lui , dar asa devine mai clar unde iese teava.




Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#37393
acea teava este supraplinul iazului de decantare de sus de pe halda de steril ...prin ea se scurge in mures apa care duce cenusa sus pe halda de steril ... :).

rocklee

inca cateva imagini cu relocarea tevilor ...ultima imagine ne arata ca pe partea cu halda sunt sudate toate 












Powered by API/PUM imgur uploader