News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 62 Guests are viewing this topic.

carutasul

E clar că e mai bine să deschizi cât mai repede, dar depinde şi ce condiţii sunt după deschidere, dacă se poate lucra ca lumea sub trafic sau dacă mai poţi "prinde" constructorul să remedieze problemele după deschidere :)

yetiman

#36991
Adaug acum si ultimul aliniat din articolul respectiv:

Quote"Se poate desprinde concluzia că, în intervalul 2011-2014, s-a înregistrat o constanță în ce privește dinamica accidentelor de circulație, iar darea în exploatare a Autostrăzii A1 a generat reducerea semnificativă a riscului rutier și diminuarea numărului și a consecințelor accidentelor de circulație", arată un raport al Inspectoratului.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

flashu74



wifi

Bravo, fain! Pe aici nu ne trebuie indicatoare din alea galbene cu texte precum "rezista".

ciprinel

Macaraua chiar nu a stat degeaba. Nu numai ca s-au pus cele peste DN dar si cele de la vale. Bravo UMB. Au front de lucru destul pentru vreme rece.

flashu74


Ionut

Front de lucru pentru iarna? Hm... predale, da. Insa armare si suprabetonare greu, greu de tot. Costuri mari... Sa vedem.

flashu74

La pod Soimus urcau ceva cu macaraua pe grinzile ce traverseaza DN. Sa fie predale? Nu sunt sigur ca nu mi-am dat seama, dar era si un grup consistent de oameni sus.

Ionut

Pai altceva nu au ce sa urce pe grinzi proaspat puse. :) Erau relativ patrate si pareau subtirele de la distanta? Daca da, atunci sigur erau predale.

ddfab

bai ce s-a pus flashu74 pe treaba!!!  :D cred ca a facut ture dus-intors pe sub pod pana au montat UMB-istii toate grinzile!!! :D +1

Europiu

flashu74 :gj: :cheers:, tu si cu rocklee  :fence: in fotografii spre beneficiul nostru...  :D

Inca nu a ramas niciun tir intepenit in grinzile noi?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Vice33

Felicitări Flashu pentru poze, ne surprinde plăcut UMB-ul.

Legat de condițiile de turnare ale betonului pe timp friguros, am postat aici un scurt extras din PDF-ul de pe site-ul HOLCHIM.

dorum

rugaminte, @flashu74...
daca mai treci p-acolo, nu pozezi si dealu?
Ms.

flashu74

Am doua si cu dealul. Dar fiind un trafic infernal ( se intra deviat de pe A pe DN si pe DJ peste baraj Mintia DN) nu sunt chiar foarte reusite.