News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 65 Guests are viewing this topic.

rocklee

Când  am trecut ultima data pe acolo  au ridicat  biscuiții de beton  aproape  de  final  pe partea  dinspre  dnu  ce am văzut  din drum 

hisairness

Am trecut astazi in jur de pranz pe la Grind-Holdea. La Grind, au ajuns cu umplutura la pasajul CF la jumate - unde era izvorul. La Holdea pe pasaj sunt toate dalele, dar nu s-a armat/betonat ceva din ce am vazut in viteza. Si tot la Holdea, au sapat destul de mult la breteaua care iese de pe autostrada.

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Granata06

@alexV

Te referi la grinzile lungi de aproximativ 40 de m si puse in sectiune transversala pe un sens:
TS - 4 grinzi cu armatura postintinsa 
UMB - 4 grinzi cu armatura preintinsa
PORR - 5 grinzi cu armatura postintinsa 
STRABAG - 5 grinzi cu armatura preintinsa

Nu sunt la fel. Pe langa modul de precomprimare, poate sa difere: armarea grinzilor, clasa de beton, sectiunea grinzii etc.

alecu26

Factorul principal e inaltimea. Cu grinzi sub 2 metri inaltime, e cvasiimposibil sa folosesti mai putin de 5 grinzi inaltime.

Grinzile UMB au 2.1 inaltime.
Drumurile noastre POATE;

Granata06

STRABAG - 1.80 m
TS - 2.10 m
PORR  - 2.10 m

gruiarew

Quote from: udar on October 08, 2017, 09:33:33 AMLa grind mai poti vedea daca sa mai miscat ceva langa pasaj CF  ca de 1 an totul este la fel.......problema cu izvorul


Îmi pare rău am văzut mesajul tău abia când descărcam pozele. La Grind n-am mai oprit. Oricum încă e gaură mare între pasaje. În schimb am făcut o "aroganță". De la Mintia am trecut peste linii și am venit prin Șoimuș. N-am oprit că nu e terenul meu, dar aveți niște cadre cu ce-a prins camera de la dealul unde sapă UMB-ul: https://youtu.be/2CnGW2xnuzI?t=54m50s.  Și da, locul unde va trece autostrada peste DN pare destul de înghesuit: https://youtu.be/2CnGW2xnuzI?t=56m13s

Pentru cei ce vizualizează mai mult decât cele câteva minute de interes: Filmulețul ăsta are niște tăieturi destul de urâte pe parcurs. Când merge căldura se tot desprinde ventuza de la cameră din geam.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

cristi5

Multumim mult de poze gruiarew, parca se misca treaba la Holdea, incepe sa creasca rampa la nord... Giratoriul inca nu se vede :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


rocklee

gruiarew....nu ai vazut din mers cum stau cu terasamentul la pasajul cf de la grind  ???...


TibiV

In filmarea lui gruiarew, la 54.05, in dreapta DJ706A (intre sosea si malul Muresulu) parca se vad niste sapaturi...
Vor instala oare acolo stalpi LEA , pentru a "compensa" mutarea spre nord a celor doi astalpi aflati acum pe aliniamentul A1 ?...

Desi la 53.40, in dreptul stalpilor "tripli", nu se vede nimic in dreapta...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Vice33

Cine isi mai aminteste ziua de azi ce a reprezentat fix acum un an...?  :p


Vice33

Exact, groapa devenea istorie...Rocklee era pe santier si astepta deschiderea...

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=2.msg132220#msg132220

Oare cand se vor inaugura LD 3 si LD 4 tot asa mare lume va veni la deschiderea lor...?