News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 46 Guests are viewing this topic.

gruiarew

Filmarea cum se circula Duminică pe Coșava - Sibiu:



La minutul 18 am oprit de l-am ajutat pe cel cu BMW-ul să o mute în parcarea de care tocmai trecuse. N-a mai oprit nimeni. Toți claxonau și înjurau ca disperații. Abia i-am înduplecat pe cei ce au ajuns în dreptul parcării să nu mai înainteze să putem mișca hardughia înapoi. Disperare mare la noi. Se grăbeau toți să stea în coada formată de trecerea de la Ohaba.

De aici începe dansul melcului:

https://youtu.be/Mjn_f247ZLM?t=19m24s

Și ține peste 20 de minute. E normal să se circule greu când e aglomerat, dar trecerea de la Ohaba e un dop grozav.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

patratel_ro

se poate face ceva, la nivel de api, o sesizare, o reclamatie ... pentru trecerea la nivel cu calea ferata de la ohaba?

voicul

Cele 20 de minute fac ca traseul pe A1 Deva - Nadlac sa fie facut in acelasi timp (dar cu + de 18km) ca pe DN7 - timpi obtinuti de pe maps.
Iar pe DN7 se merge mult mai cursiv.

Merita sa mergi pe autostrada, cu mini benzinarii si zero toalete (parca totusi au reusit sa le deschida), doar ca sa mergi pe autostrada?

pasadia

Da, categoric merita. Atat pentru soferii de autovehicule mici, care se vor simti mult mai in siguranta pe autostrada decat pe DN7, cat si pentru tiristi care macar au parcarile asigurate (pe DN7 parcarile sunt mai mici, pline de gropi, posibil pline, etc...).

De fapt nu m-ar mira prea tare ca traficul mai lejer de pe DN7 sa conduca la mult mai multe situatii periculoase decat acum 5-10 ani (depasiri aiurea, viteza mare, etc...).

mishu77

Iar situatia asta se va reglementa de la sine undeva la sfarsitul lunii august. Asa este in fiecare an in perioada iulie - august, dar acum clar e vorba de aceea trecere de cale ferata care creaza acel dop. Situatia va fi la fel dar pe sens invers cand incep ai nostri sa plece inapoi.

rizzuh

Quote from: patratel_ro on August 02, 2017, 09:27:11 AM
se poate face ceva, la nivel de api, o sesizare, o reclamatie ... pentru trecerea la nivel cu calea ferata de la ohaba?

Completeaza si trimite formularul asta: http://romaniafaragropi.ro/wp-content/uploads/2015/07/Formular-RFG.-planeitate-TNCF.pdf?x42544
Cat mai multi, mai multa presiune.

Lucrurile astea nu prea tin de API, nu este cea mai buna folosire a timpului lor sa faca sesizari pentru fiecare groapa sau trecere la nivel, fac bine ce au facut si pana acum :)

pentium10

am pus pe JuxtaposeJS pentru o comparatie slider zona Mintia intre 29 mai 2017 si 21 iulie
click pt slider:

https://cdn.knightlab.com/libs/juxtapose/latest/embed/index.html?uid=671c8e04-7766-11e7-b5f8-0edaf8f81e27



daca vreti o postare pe Facebook se poate folosi linkul https://media.giphy.com/media/3oEhna6E9JPNKLgREc/giphy.gif si cel de sus cu slider.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

SB76UFO

Poze de ieri dimineata de la nodul Soimus










Sper sa ma scuze Rocklee ca am indraznit sa intru pe teritoriul lui.  :D
"Prostia este eternă și invincibilă"

Cuneo

#35318
Quote from: rocklee on August 01, 2017, 12:31:54 AM
am vazut eu ceva urme proaspete pe la HOLDEA   :o....nu stiam cine umbla pe teritoriul meu ...tu esti intrusu deci ...CUNEO... >:(

nui nimic te prind eu data vitoare ... O:-)


La întoarcere promit să nu mai părăsesc partea carosabilă!  :D

musa9987

Deci se inaugurează ceva in August sau nu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ionut

Sigur că da! Lotul 3 Lugoj-Deva între Holdea și Ilia vă fi gata în august!!!
Abia astept!







August 2018.

gdaniel

#35321
In comparatia Juxtapose pusa de pentium10 pe pagina trecuta se vede cum au inceput sa lucreze la terasamentul bretelei care urca DJ706A langa autostrada, dupa ce o subtraverseaza la Bejan-Tarnavita.

Goldmund

Quote from: musa9987 on August 03, 2017, 10:47:32 AM
Deci se inaugurează ceva in August sau nu?

...

De ce este optimismul la noi  o mare greseala?! Cu trei "dislike" inca de la inceput?
Eu il cred pe domnul ministru Cuc mai putin si mai mult pe voi care sunteti mereu pe santierele tarii(nici nu va inchipuiti cat bine faceti comunitatii si forumului cu datele voastre la zi), dar sunt oameni care dau credit chiar si guvernantilor acestei tari.

perfidus

Hai ca i-am dat eu like pentru ca impreuna cu Ionut m-au facut sa zambesc.
@Musa, sa citesti 2350+ pagini de discutii nu e omeneste posibil pentru un nou venit, dar ai putea incepe de la sinteze.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

rocklee

revin mai tarziu cu un mic update ....de la nodul soimus si dealulcu lilieci... :D

caldura mare monser ... :cool: :phew: :phew: