News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 61 Guests are viewing this topic.

rocklee

la nodul ilia se asfalta si se ridica terasamentul ...aici nu am stat..... pentru ca ma grabeam sa ajung  la holdea .... :)


rocklee

si acum sa trecem la lucruri mai serioase ...adica lotul 4 UMB ....zona barajul mures...
unde se lucreaza la foc continu la relocarea tevilor...a fost inchis un sens de mers in intersectia de la baraj ....si sa facut un mare depozit de zgura de furnal pentru terasament ....



rocklee

lucrari la terasamentul dintre baraj si pasjul de la branisca ....unde era o mare concentrare de forte ... :D


athosga

Quote from: rocklee on August 01, 2017, 09:33:40 AM
inca cateva imagini de la nodul holdea ... :D



Hmm, mi se pare numai mie sau intr-adevar au facut aici un zid de sprijin temporar, din stalpi de beton, forati, care va fi demolat ulterior?

rocklee

sa continuam cu ....viaductul de la branisca ... :)







rocklee

balas stabilizant ...de la pasajul bos spre pescarie ....

[imghttp://i.imgur.com/wyGPgZ5.jpg]http://[/img]




rocklee

#35301
de aici ne mutam la dealul cu cariera de piatra bretea muresana .... :) unde se pare ca au inceput timid lucrarile ... :D



mai am cateva facute de partea cealalta a dealului dar ma prins seara si nu au iesit ...pun trei si din acelea









rocklee

si ultimile imagini din acest fotoreportaj sunt de pe pasjul BACEA  cre este aproape gata .... :D





http://i.imgur.com/onsWgH0.jpg[/img]

acesta a fost fotoreportajul de data aceasta..lipseste dealul cu liliece si nodul soimus pe care le voi face separat .....in curand ...pana atunci ....numai bine  :bye: :bye: :vroomvroom: :thumbsup:
  ROCKLEE

Europiu

Rocklee  :gj: :cheers: dar nu mai umbla noaptea pe coclauri!  :D
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul


Razvan.M

Nu stiu daca mi se pare sau nu, dar rocklee pare tot mai expert in ceea ce face. A ajuns nu numai punct de referinta dar e chiar etalonul reportajelor de la sol. Adica in sensul ca "X a facut un reportaj ca rocklee", mai bun ca rocklee nu exista.  :cheers:

patruroti

ministrul Cuc a spus la emisiunea Romania 9 de pe TVR, la ora 21.16 min ca lotul 4 e intre Deva si Hunedoara, avand harta la 30 de cm inaintea ochilor. Un om foarte ,,peiceput"!

adiarc

Daca ar fii vreun jurnalist priceput sa-L întrebe problemele,dar mai ales soluțiile pt ele,pe fiecare lot,bag mana in fic ca nu le știe pe toate...cu-cu....cu-cu
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

iachi_da

Rokleeee esti de nota zeceeee!!!

Cred ca data viitoare la nodul Ilia o sa avem o surpriza..