News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 59 Guests are viewing this topic.

elphax

foarte urat pus asfaltul langa acostament/parapet in pozele de mai sus
si de ce e fasia aia de jumatate de metru langa bordura si nu e continuu ?

Iceman


Europiu

Quote from: rocklee on May 08, 2017, 07:49:17 AM
imi pare rau ca nu pot sa iti raspund la aceasta intrebare
Nicio problema Rocklee, eram doar curios. Nu cred ca e cazul ca tocmai tu sa iti ceri scuze dupa toate eforturile pe care le depui (aproape) saptamanal. O zi buna!
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexandru_m

Quote from: elphax on May 08, 2017, 11:07:38 AM
foarte urat pus asfaltul langa acostament/parapet in pozele de mai sus
si de ce e fasia aia de jumatate de metru langa bordura si nu e continuu ?

Probabil pe acea jumatate de metru va fi montat parapetul central?

dorum

fain... interesant dealul asta:)

voicul

Da, din poze pare progresul mult mai mare sau pare ca s-a facut mult. Din aer: cateva luni bune de munca

Tavi

Filmarea-i dedicatie pentru cei care ziceau sa se poate L4 in dec 2017  :D
Stie cineva ce vor sa faca dealului buclucas?

laszlo.robert

Nu stiu cit este de stabil dealul.Alunecare in direct  :o

voicul

Alunecarea e provocata de escavatorul de mai sus, daca te referi la ce e la 4.40

TibiV

Dealul ala este foarte stabil, altfel il "manca" Muresul de zeci/sute de mii de ani...
Tocmai faptul ca vine pana la malul apei demonstreaza ca este foarte "greu de macinat".
De-a lungul timpului geologic, raurile au "netezit" tot au putut. Dealul asta, nu.

Quote from: Tavi on May 08, 2017, 09:20:56 PM
Stie cineva ce vor sa faca dealului buclucas?
Nu este desenul meu, ci tot de pe acest topic, dar cu cateva sute de pagini in urma...
Asa ca l-am salvat si eu "local", ca sa nu mai tot stau sa il caut (intrebarea ta se "repune" periodic...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

laszlo.robert

Ai dreptate am revazut filmarea :-[.(copiii inainte de culcare=interferenta.)

cryu

Nici cu toata forta UMB sa lucre 24/24 pana in vara lui 2018 nici o sansa lotul asta.Si pentru cunoscatori ( nu pt ministru sau CNAIR ) lotul a fost adjudecat la 40 si ceva la suta deci de ce sar grabi UMB?? Sa iasa in pierdere? Oricum profit la lotul asta dupa ce trag linie si e gata sigur nu prea exista sau au iesit pe minus.Sa fim multumiti daca in vara lui 2018 e gata.

carutasul

Eu am văzut cum coboară de pe deal, dar nu m-am prins cum urcă pe el ( pe direcţia filmării) Bănuiesc că va trebui şi acolo un viaduct, că sunt în dreapta şoselei şi trebuie să ajungă în stânga, nu? Pentru că până la urmă un viaduct sau trei, nu contează, dacă vrei să termini le faci pe toate în acelaşi timp, dar aici nu văd nimic început. In ceea ce priveşte lucrarea de pe deal, mă întreb dacă nu cumva o să vrea să facă panta şi mai abruptă ( eventual să "măture" tot dealul), ca să mai economisescă la zidul imens din desen, despre care s-a mai discutat pe aici.

Europiu

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).