News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 24 Guests are viewing this topic.

rocklee

#33480
relocarea drumului judetean in dreptul viaductului branisca





rocklee

#33481
loc sapat in deal pentru viitori piloti forati la vitorul pasaj branisca




TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

#33483
la zidul de sprijin sa inaltat putin fundatia sisa pus piatra sparta pentru drenaj ...





rocklee

#33484
terasamentul langa mures ...



rocklee

#33485
imagini cu pasajul dnului relocat zona mintia ...





rocklee

#33486
pasajul boz tarnavita


rocklee

#33487




rocklee

#33488
si de incheiere cateva imagini cu vitorul viaduct care urca pedealulcu lilieci ...










http://imgur.com/a/upy8z :) :thumbsup:

Dominik

Ce frumos se inalta terasamentul la pasajul DN-ului...



Multumim Rockee !
You're in Steelers Country

TibiV

Din pozele pe care rocklee NU le-a pus, asta mi se pare de "arhiva de aur" a PUM:


"Primaria comunei
Soimus
va ureaza
Bine ati venit!"

Da' depinde pe unde ati venit, pe DJ sau pe  A1...
:lol:

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

teea

Quote from: Dominik on March 26, 2017, 12:49:59 AM
Ce frumos se inalta terasamentul la pasajul DN-ului...



Multumim Rockee !

@ : in zona activa a podurilor (30 ml) umplutura ar trebui sa fie doar din balast ! ... UMB-ul reinventeaza normativele ? zgura folosita NU inlocuieste balastul, care are si o functie drenanta...
Sa gindesti este dificil. De aceea, majoritatea oamenilor doar judeca ! Carl Gustav Jung

Bogdan_Cluj

Quote from: TibiV on March 25, 2017, 11:48:26 PM

rocklee, asta este stalpul 37 ?
https://goo.gl/maps/K9s3tgpBCDx

Nu cred ca ala este. Forma stalpului din pozelel lui rocklee este diferita de cea care ai pus tu link. Si locatia pozelor este diferita.
Eu cred ca este stalpul acesta. Urmareste umbra, ca se vede, chiar in centrul imaginii, in stanga basculantei ce urca spre cariera.

Intrebarea mea este .... care este problema cu acel stalp (cel pozat de rocklee)? Pare sa fie mai departat de autostrada decat cei de mai din dreapta (acesta si acesta

Sper sa nu ma insel.

Allex

Quote from: rocklee on March 25, 2017, 11:29:21 PM




Mie aici imi pare "piciorul" stang ca a inceput sa o ia la vale. Cred ca asta e problema, chiar daca e departe de autostrada, i-a alunecat baza piciorului stang din cauza sapaturilor/alunecarilor.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

alecu26

Teea.....
1. Dren exista în spatele culei. Din ăla clasic. Deci se drenează apa.
2. Unde scrie în vreun normativ ca trebuie sa fie neapărat balast? Cred ca se vorbește doar de niște grade de compactare.
3. Zgura aceea, conform agrementul tehnic este asimilat cu balast 0-63. Deci.....
4. În fond....ce apa avem acolo? Aia care trece prin asfalt? În toată experienta ta de constructor pun pariu ca în veci nu ai văzut apa pe țevile care scot apa aia din dren afară.
Drumurile noastre POATE;