News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 17 Guests are viewing this topic.

Quest

Dupa mine ar fi Holdea, Holdea si iarasi Holdea.
Sa faca pasajul cu cele 3 deschideri, in paralel sa faca giratoriul de acolo, sa treaca traficul de pe DN68A pe noua ruta, ca sa elibereze vechiul DN de trafic, sa poata excava si lucra la breteaua de descarcare. Sper pasajul sa nu fie metalic, ca iarasi trebuie echipa de sudori in argon (am ramas marcat de cit de mult timp s-a consumat cu operatiunea asta, luni de zile, la pasajul peste CF de la Ilia).
Common sense will get you far !

Europiu

AC-ul pentru LD4... "sustinem capitalul romanesc" se lauda unii.  >:(
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

dr4qul4

Mie tare imi e ca AC-ul pt LD4 va veni prea tarziu pt UMB.

Am spus-o si in trecut.  Pierd prea multi bani aici ca sa nu renunte la lot si probabil si la firma.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Earthchild

Păcat de munca depusă până acum de UMB. Nu merită asta. Și nici noi. Eu tot sper ca ei sa poată termina lotul și cât mai repede.

Trimis de pe al meu Lenovo TAB 2 A8-50LC folosind Tapatalk


Ionut

Sunt perspective bune pentru emiterea AC luna asta pe lotul UMB. Fingers crossed!
Sa speram ca duc contractul la bun sfârșit...

AUT_XY

Lets see when Google Maps will make show the new openend highway part :)

When do you think will that be?

TibiV

Quote from: Ionut on March 07, 2017, 06:11:39 PM
Sunt perspective bune pentru emiterea AC luna asta pe lotul UMB.
Ar fi a doua cea mai buna veste a anului...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dorum

....when the rest of the section will be opened too? :) :) :)

Dominik

Ma gandesc din Toamna cand se va deschide si Holdea - Ilia, oare cum o sa fie traficul pe Margina - Cosevita ??? Bariera din Margina mi se pare o problema mare pt cei ce vin dinspre Timisoara....o sa se creeze ambuteaje parerea mea...de cate ori trece trenul acolo pe zi si cu cat inainte se pune bariera inaite sa treaca trenul ??? Am vz ca au pus una electrica.....
You're in Steelers Country

bogdix

^
Sunt 4 trenuri pe zi. In total. Ar trebui sa roteasca barierele, sa stea trenul la bariera la DN.

Dominik

#33010
Quote from: bogdix on March 07, 2017, 08:45:49 PM
^
Sunt 4 trenuri pe zi. In total. Ar trebui sa roteasca barierele, sa stea trenul la bariera la DN.

Ok mai ales daca au pus acum bariere electrice....ar trebuii coborate din centrul de comanda cu maxim 30 de secunde inainte sa treaca trenul sa nu se stea sa se ajunga la ambuteaje cu atatea TIR-ururi care vor trece pe acolo.....ca sunt alte bariere la care se asteapta si 10 minute !!!
You're in Steelers Country

B.Robert

Quote from: Ionut on March 07, 2017, 06:11:39 PM
Sunt perspective bune pentru emiterea AC luna asta pe lotul UMB. Fingers crossed!
Sa speram ca duc contractul la bun sfârșit...
Ok, sa zicem ca este elibereat AC, reiau lucrul si ajung intr-un stadiu incat sa faca receptia (partiala?) ca pe portiunea proaspat deschisa, continuand lucrarile de pe margine.
Unde ar fi descarcarea? Parca ce e dincolo de mures, la Dobra apartine de lotul 3, nu?

TibiV

Quote from: B.Robert on March 07, 2017, 09:11:04 PM
Unde ar fi descarcarea? Parca ce e dincolo de mures, la Dobra apartine de lotul 3, nu?
Lotul 4 nu are descarcare. Are doar nodul de la Soimus. Urmatorul nod este cel de la Ilia, de pe Lotul 3.
Dobra este mult dupa Ilia, tot pe Lotul 3.

Pe scurt: Lotul 4 nu poate fi dat in folosinta "pe bucati". Tot lotul sau nimic.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dragos76

#33013
^^

În mod normal așa zic și eu, max 1-2 min înainte, mai ales că trenul are o viteză mică pe acolo.
Dar din păcate reglementările din românia sunt aberante în domeniul ăsta.

Dominik

#33014
^^
Parerea mea e ca se poate face un nod temporar pe lotul 4 de unde nu mai ai AC....se vede foarte bn de la 14:50 in colo.....sunt maxim 50 m unde se fac 2 benzi una de iesire si una de intrare in dreapta pana pe DN 68, unde se poate face un sens giratoriu...e foarte simplu

You're in Steelers Country