News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 76 Guests are viewing this topic.

kumar

Mai sunt ceva lilieci, dar aia nu ajuta cu nimic.

Bulwyn

Kudos la vrabiute si mesageri. Vesti bune. Acum AC la restul loturilor 😉

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


smark_BV

Astă-noapte ora 2.20 se asfalta la turație mare breteaua estică spre Margina!!! Din fuga maşinii nu am observat la timp care bandă a fost. Mie m-i s-a părut că a fost cea de urcare pe A1 spre Ilia! 2 finisoare, vreo 10 muncitori la lumina becurilor şi dirijare la paletă pe DN68A, din păcate fără dovadă foto/video.

rocklee


Ovidiuelvis

Cine se hazardeaza la un pronostic pentru lot 4 si lot 3 daca tot a iesit AM ?

Ionut

Lotul 3 (Holdea-Ilia) are toate sansele sa fie deschis traficului in vara anului viitor (iulie-august).
Iar lotul 4 (Ilia-Deva) dupa mine se duce bine de tot in 2018, nu cred ca poate cineva sa dea un termen exact acum.

alin_simeriaveche

#32106
Nu sunt in domeniu dar după cum îi știu pe cei de la UMB nu m-aș mira să ne facă o surpriză. Dacă ar începe lucrările de arta de acum in toate punctele concomitent(la acele care se pot)cred că ar termina. UMB a mai făcut demonstrații de forță. Totul depinde de ei (adică money :) )

rocklee

eu pot sati dau un raspuns corect ...doar peste un an de zile .... :D

teea

Quote from: Ionut on December 10, 2016, 07:12:12 AM
Lotul 3 (Holdea-Ilia) are toate sansele sa fie deschis traficului in vara anului viitor (iulie-august).
Iar lotul 4 (Ilia-Deva) dupa mine se duce bine de tot in 2018, nu cred ca poate cineva sa dea un termen exact acum.

@ionut : si eu as paria tot pe UMB :)
Sa gindesti este dificil. De aceea, majoritatea oamenilor doar judeca ! Carl Gustav Jung

Quest

#32109
Daca viaductul pe DN peste A de la Holdea e cu grinzi metalice, atunci eu va spun ca putem uita cu totii termenul de iulie-august. Comsa s-a miscat bine spre ex la pasajul inferior pe DN de la Grind, dar la cel superior peste CF de la Ilia, facut cu grinzi metalice, lucrurile au mers exasperant de lent la capitolul suduri.
Rocklee a prins momentul ridicarii acelor grinzi (mijl. lui iulie), dupa care luni si luni de zile au tot lungit-o cu sudurile.
Iar de banuit ii banuiesc pe cei de la Aldesa, caci in parteneriatul cu Comsa ei sint cei cu banii, Comsa asigura doar managementul de santier. O fi zis Aldesa: nu angajam mai multe echipe de sudori ca ne costa. Facem cu una, ca oricum lotul nu trebuie dat in trafic in curind, si nici nu e ultima lucrare dupa care asteapta tot lotul...
Common sense will get you far !

Bulwyn

Go umb go 😆

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


dr4qul4

tare imi e teama ca umb va intra in insolventa sau va cere rezilierea acestui contract.
au licitat prea putin ca sa prevada un blocaj de 1 an si refacerea zidului de sprijin de la cariera.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

rocklee

totusi dupa semalele care le da UMB ...pare optimisti !!! :)

Dominik

E totusi greu daca nu imposibil  sa termine UMB lotul 4 in 2017, sa nu uitam ca mai au de lucrat si terminat Gilau-Nadaselu....
You're in Steelers Country

bogdix

^^
Nu-i subestimati pe UMB. Ei sunt ca "rosiii" din politica, aduna repede o armata de razesi.