News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 56 Guests are viewing this topic.

Iceman

La podul de la Mures pe o parte bordurile laterale(coronamente daca nu ma insel) nu sunt turnate....Asa ca acolo nici vorba de hidroizolare pana nu le fac....Fara acele acele borduri nu se pot monta parapetii exteriori....Pe cealalta parte unde au inceput izolatia parapetii deja exista :)

voicul

Corect.
Cum totul tine de o simpla autorizatie ... poate dura oricat terminarea lot 3 sectiunea pana la Holdea.

Cosminescu

Autorizatia pentru descarcarea de la Holdea nu ar trebui sa vina odata cu AM / AC asteptate aproximativ saptamana viitoare?

esendy

#31383
super filmare +1

lot 2 sper ca nu va fi fortat si trebuie facuta o receptie la sange pt toate lucrarile. Sa nu ne grabim si sa avem din nou OS3. E importanta terminarea integrala a lucrarilor la calitatea corespunzatoare.

lot 3 la descarcarea holdea nu se poate gasi o solutie temporara la intersectia  DN-ului actual + bretea holdea (amenajare intersectie in T sau giratie temporara), pana se va termina noua supratraversare si cu giratoriul final? cred ca aici sunt cele mai intarziate lucrari.

lot 4 dezastrul cu AM/AC si lucrarile executate pe sectiunile fara AC. Cred ca inca 6 luni mai dureaza deblocarea lucrarilor. Sfarsit de 2018 cu deschiderea!

cristi5

#31384
Holdea: AC e asteptat spre sfarsitul lunii, apoi pasajul si breteaua in primavara. Nu se face nimic temporar.

Germany

Skynick, multam! Super filmärile!


Dar acum dupä ce le-am väzut,....nu cred cä vor inaugura cei 17 km pânä la Margina anul acesta! Mai e mult pânä departe :)

Deasemeni si lotul 3,...pe zona Holdea la capätul lotului, mai au muuult de muncä! Poate va fi gata în Decembrie 2017

Lotul 4...n-are rost sä mai vorbim :( säracii cei de la UMB, VOR SI NU POT ! E si asta o chestie....sä vrei sä muncesti, si sä nu fi läsat ;)


Seara bunä

GDPR

Ma gandesc ca daca tot a stat LD4 blocat anul asta, macar devierile retelelor electrice s-ar fi putut face in timpul asta. Sunt niste stalpi de inalta tensiune de toata frumusetea fix pe traseul autostrazii, care evident ca vor intariza si mai mult lucrarile.

ion59

Mulțumim pentru filmări.
Un singur comentariu: lotul 2 să se dea în circulație după ce este executat și recepționat și ultimul amănunt prevăzut de proiect. Altfel, degeaba lucrăm cu AC și AM ca să respectăm legea. 

Goldmund

#31388
Quote from: adrian rosca on November 03, 2016, 06:44:49 PM
Ma gandesc ca daca tot a stat LD4 blocat anul asta, macar devierile retelelor electrice s-ar fi putut face in timpul asta. Sunt niste stalpi de inalta tensiune de toata frumusetea fix pe traseul autostrazii, care evident ca vor intariza si mai mult lucrarile.

Si eu m-am gandit la aceeasi tema: de ce nu se fac alte lucrari importante care nu depind de constructorii autostrazii...

Mersi pentru toti care contribuie la acest forum,  forumistilor fotografi, pentru explicatiile unora care sunt in tema, pentru filmari 


adiarc

multumesc de filmari...totusi,asa cum am remarcat si in filmarile trecute,mie mi se pare ca statia de asfalt UMB e pe aliniamentul autostrazii..ce ziceti ?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

infraAdi_ro

Acolo este statia de asfalt a firmei Hidroconstructia(??cred- cea cu albastru ), statia de betoane a firmei Selina(cea cu alb), apoi vis-a vis(peste drumul judetean) este statia de asfalt a UMB(cea cu verde).Din cate stiu autostrada trece  de pe deal pe viaduct pana dincolo de statii.
Romania are un viitor doar daca are prezent!

ciprebbe

Prin baza la UMB trece autostrada  :D dar nu e mare problema  :lol:
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

stangabriel

Multimim de filmari.

Tot pe lotul Umb, la Cariera parca se lucreaza la indulcirea pantei. E multa umplutura. Credeti ca o sa le iasa pe acelasi amplasament?

rocklee

#31393
multumim de filmare ...cu aceasta ocazie am vazut evolutia reala a fiecarui lot ...lotul 3  ..nodul ilia pasjul peste calea ferata este in lucru ...si vad ca incet incet se  avanseaza ...nodul grind ...tot pasajul peste cf este cel la care se lucreaza .......la podul peste mures au mai avansat putin ...ceva avansari si la ecoducte in rest cam slaba mobilizarea ...

lotul 4 ...relocarile nu se pot face daca nu iasa AM SI AC ....totusi daca sar mobiliza ...poate la sfarsitul lui 2017  sa fie o speranta ...
pentru ca la nodul soimus si la pasajul de urcare pe dealul cu lilieci structurile din pamint le au facut ....dar totusi sunt destul de retinut ...in ceie ce spun ....

lotul 2 ...se vede ca se munceste ....speram sa se dea drumul la cei 15 km pana in decembrie .. :)

ALOOO CNAIR ....vrem tunelurile ....SE AUDEEEE... :o

rocklee

la dealul de la cariera ce se vede acolo miscare este doar depozit de material pentru terasament .... :(