News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 51 Guests are viewing this topic.

rocklee







NE LOM LAREVEDERE ...DE LA PASAJE ..SI  ne indreptam atentia l spre Gurasada .. ???

rocklee

la gurasada ...trecem peste calea ferata ...si urcam pe aliniamentul autostrazi ...si incepem mmuca  :)

pasarela peste cf si peste autostrada inainteaza incet si bine ... :)









autostrada ..vedere spre ilia ...












ni sa spus ca este asfalt pana la podul peste mures ..dar nu am putut trece pentru ca pe o parte se asfalta ..si pe alta se punea balast stabilizant ... :)






o remarca
asfaltul este perfect ... :)




pe o parte se asfalta  si pe cealata se punea balast stabilizant ..



in departare se vede cum asfaltau
iar aici puneau balast ...








ne intoarcem si mergem la podul peste mures ...si nodul grind..








rocklee

citeva imagini din mers ...la nodul de la ilia ...

se lucra la terasamentul dintre ...pasjul de peste dn7  si cf




pasjul dn7

giratoriul dinspre ilia aproape gata






rocklee

mergem la podul peste mures ..unde am costatat ca sa turnat betonul  pe o cale a podului ....iar pecealalta parte se montau placile de beton pe care se pun pe grinzi ...aici am facut doar cateva imagini dar cred ca destulde explicite si elocvente 


rigola din aintea podului ...









rocklee

placa turnata eraacoperita de o folie protectoare ...pote sa nu se uste fortat ...parerea mea  :(






























plecam dela mures cu inima inplinita si multumit ca se lucreaza ....si ca se lucreaza incet dar foarte bine
aici chiar vreau sa fac o remarca personala ...am urmarit destul in de aproape aceasta lucrare ..si mia placut cum  sa lucrat ...curat organizat ...si cu calitate ...bravo constructorului ... :)


rocklee

ne indreptam atentia asupra nodului grind ...terasament ...vitorele bretele un sens giratoriu ...piloni vitorului pasaj peste calea ferat ...





bretelele...
























pasaju cf l vazut dinspre podul peste mures









si vazut dinspre dnu




un podet metalic







trasamentul bine compactat




vitoarea bretea care va trece pe sub pasaj ...




si vitorul sens giratoriu ...









rocklee

si citeva imagini  cu pasajul de peste dn ...unde se lucra si deasupra si in interior ...AICI  NU mi sea dat voie sa FOTOGRAFIEZI DE APROATPE DUPA ACEL INCIDENT ...














si un motociclist pasionat de fotografie ...care si lui nu i sa dat voie sa fotografieze  :(



deocamdata atat pentru acum ..abia mam intors din concediu ...si urmatoarea tinta va fi unul mai amplu pe lotul 2

MULTUMESC CONSTRUCTORULUI DE PE LOTUL 3 PENTRU INGADUINTA ...SI POSIBILLITATEA DE AFACE ACEST FOTO REPORTAJ ...MULTUMESC API SI DOMNULUI ....M....CU RESPECT PENTRU VOI

ROCKLEE
:D :D

ioandorin

 :gj:@rocklee :SUPER REPORTAJ! Nu ştii,în zona Gurasada rigolele de scurgere au fost remediate? În urmă cu o lună când am venit cu trenul din concediu multe erau deplasate,înfundate sau chiar lipsă. De asemenea si şantul dea lungul autostrăzii.

alecu26

Și. ..întrebarea care ne sta la toți pe buze...nu ai pus-o? Sunt șanse sa se deschidă Ilia Grind anul ăsta?
Drumurile noastre POATE;

jalemare

Reportaj senzațional, cum altfel, de la senzaționalul Roklee!
Felicitări, lucrurile chiar arată bine!

TibiV

#29590
Asta mi se pare a doua cea mai tare poza... :)
Quote from: rocklee on August 06, 2016, 09:38:47 AM


LE
Plus asta pe care autorul nu a postat-o... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Iceman

rocklee.....o bere rece pt efortul tau :cheers:

verdiuc

Quote from: alecu26 on August 06, 2016, 11:21:22 AM
Și. ..întrebarea care ne sta la toți pe buze...nu ai pus-o? Sunt șanse sa se deschidă Ilia Grind anul ăsta?

Da, sunt sanse.

Quest

#29593
^ Daca pina in iarna din LD3 se deschide doar tronsonul Grind-Ilia (~9,5 km), sincer eu nu il simt de mare folos.
Adevarata lovitura este daca Comsa reuseste sa deschida Holdea-Ilia (~19,5 km), pina de Craciun. Asta da.

Rocklee multumim ptr efort tie si sponsorului de transport dl M !!
Common sense will get you far !