News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 28 Guests are viewing this topic.

icristian

Dupa parerea mea nu ar trebui sa aruncam cu pietre daca nu stim motivul pentru care nu a fost lansata licitatia. Ideea e ca o firma de genul CNADNR nu se reformeaza doar schimband seful si nu imediat. Degeaba pui tu cel mai bun sef acolo, daca echipa nu e bine formata si nu are cu cine lucra si o echipa pe care sa se bazeze.

Si pe mine ma deranjeaza faptul ca nu s-a tinut de cuvant cu lansarea licitatiei la sf de februarie si ma astept la macar un comunicat de presa din partea lor in care sa spuna de ce nu au lansat inca licitatia dar nu cred ca schimbarea sefului ar rezolva ceva.

Ionut

Mesajele se sterg pentru ca sunt offtopic!
Aveti topic dedicat discutiilor despre CNADNR.

Va rog frumos nu mai faceti offtopic, mai ales pe acest thread. Multumesc!

clau


AFC

Domnul Ministru Costescu la Digi24, acum: OS3- deviz de reparatie gata = 5mil euro . Se ia in calcul executarea reparatiilor cu resursele CNADNR, astfel s-ar scurta termenul estimat de dare in folosinta cu 2 luni( adica iulie-august in loc de septembrie). Nu s-au executat garantiile Imbecilio, urmeaza in baza costurilor de reparatie. LD2- expertiza nu este gata.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

clau

Au foreze Cnadnr? Au buldozere etc? Pt materiale cum fac cu achizitiile? Si cu ce oameni? Cu cei care taie crengi tund iarba sau spala parapeti si semne odata la 5 ani sau niciodata? Am vazut emisiunea si nu merita sa spun cat este pe langa fenomen ministrul... Nu stie la drumuri e de la cfr...
Si da... Ideal Ar fi sa repare direct CNADNR cei 200-500 m pe OS3 dar sa aibe cu cine si cu ce... Si nu are!

rocklee

poate ca au ... :o....noi suntem mici si nu stim nimic  8) O:-)

GDPR

5.000.000 Eur pentru cate sute de metri? 2, 5? Daca sunt doar doua, rezulta un cost absolut "rezonabil" de 25 milioane pe km. Mai sa fie!

clau

#27442
Apropo... Ar fi primii metri de autostrada construiti de CNADNR  :o Toate au un inceput cine stie... Iar apoi Impregillo va plati Cnadnr pentru autostrada   8)

AFC

Quote from: adrian rosca on March 10, 2016, 09:16:27 PM
5.000.000 Eur pentru cate sute de metri? 2, 5? Daca sunt doar doua, rezulta un cost absolut "rezonabil" de 25 milioane pe km. Mai sa fie!
Pentru 500m.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

TibiV

Dar aia cu alegerea traseului v-a placut ?
:o
Au ramas varianta 1 si 7, una de 122,9 km, cealalta de 119 km...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

GDPR

#27445
Pai nu erau doar 5 variante? Eu nu-l mai urmaresc pe Costescu, e pierdere de vreme.

Deci la OS3 costurile de reparatie sunt 10 mil pe km. Mult oricum. Oare ce fel de consolidari includ?

clau

Sau 12 luni executie la a3 Bucuresti iar in contract sunt 18( macar a zis proiectare 4 luni ca data trecuta erau 12)... Dealul "acilia"... Mai sunt multe dar ma sterge Ionut

TibiV

Ai auzit si tu ?!
Am crezut ca am halucinatii audio-video...

LE
Pai A3 Bucuresti il termina in aprilie 2017...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


Morosanu

Politica distruge tot ce atinge.