Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 32 Guests are viewing this topic.

rocklee


elion

Mulţumim Rocklee - te-ai dezmorţit bine de tot !!

rocklee

in urmatorele imagini .....O PLIMBARE PE AUTOSTRADA .....UMB ....vegheat din dreapta de ochiul ager al ...SOTIEI .... 8)
spatile de servici  :D








rocklee


fuscobal

#26809
@istvan78
Nu confund ma nimic  :) Eu am vorbit de la bun inceput de zona excavata ! Stiu ambele zone, am trecut de vreo 2 ori pe acolo pana sa se inchida lotul 3 !

rocklee

si ultimile imagini cu nodul ilia ... :o
























si am venit repede spre casa ... :vroomvroom: sa punem povestea pe forum .....si am incalecat
peo sa si vam spus povestea ....mea ... :book:

o seara buna va doresc  :thumbsup: :bye: :bye:

bogdymol



Cine aproba aceste indicatoare? :bash: Cum sa scrii asa ceva pe indicator la Ilia??? Cum sa nu semnalizezi Arad-ul de acolo? :bash:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dorum

e galben, Bogdi... fii intelegator....

bogdymol

Poate sa fie si roz. Nu conteaza. Un indicator trebuie sa fie perfect, sa il intelegi din prima clipa cand il vezi si sa stii daca incolo vrei sa mergi sau in alta directie.

E ca si cum, la iesirea din Bucuresti spre mare, ai semnaliza Drajna sau Lehliu.
E ca si cum la sensul giratoriu de la Vestem de langa Sibiu ai vedea pe indicatoare intr-o directie Fagaras si Codlea, iar pe directia cealalta Calimanesti.
E ca si cum la Sebes ai vedea indicatoare de DN1 spre Aiud si Teius.
E ca si cum la iesirea din Bucuresti ai vedea semnalizat doar Bors (DN1) si Siret (DN2) (doar sunt capat de drum amandoua).

:bash: :bash: :bash:

Oare cati straini care circula prin zona au auzit de Lipova si Nadlac?

Alt exemplu: stim cu totii cateva orase de referinta din Austria, Germania sau Cehia. Acum vreau sa vad cati stiu localitatile de la punctele de trecere a frontierei de pe autostrada intre tarile astea...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

B.Robert

Quote from: horatiu.cosma on January 19, 2016, 06:30:21 PM
Stalpi de electricitate ce trebuie relocati. Deja final de 2016 pentru finalizare e ceva de domeniul fantasticului :).
Stie cineva (scrie pe undeva) daca a fost licitata si atribuita relocarea sau de acum urmeaza?

cristi5

Quote from: x12cbulz on January 19, 2016, 12:56:43 PM
http://www.tion.ro/anul-acesta-nu-vom-circula-pe-autostrada-de-la-lugoj-la-deva/1608819

zice asa: (citand seful DRDP Timisoara)

Quote
Poate să fie gata (n.r. porţiunea de autostradă) de la trecerea de cale ferată de la Ohaba până la Gothatea. (...)
Dar trecerea peste Mureş de la Ohaba până la nodul Gothatea va face ca porţiunea dintre Abucea la Crâsnic să fie salvată de trecerea tirurilor, acestea urmând să ajungă înapoi pe drumul naţional la Gothatea

Pare ca cineva confunda Ohaba cu Grind?  Si unde e Crâsnic? Eu nu găsesc decât Brâznic :)


TibiV

rocklee, te iubim !

Spune-i soţiei cât de mult te admirăm şi cât îi mulţumim că te lasă să munceşti pentru noi, să fii ochii noştri pe L4 & L3...

Şi să-ţi trăiască furia încă multe zeci de mii de km... :)
:cheers:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

 bodymol@ ....acel sens giratoriu ....nu este dat in folosinta ....se circula pe el doar provizoriu ...
face doar legatura dintre dn7 si un drum comunal.... :)

Cozak

La multi ani rocklee!!Sa ne traiesti tu si copilotul tau, grijulia ta sotie!Ca ne bucuri de fiecare data cand apari pe forum.
Multumim mult, peisaj de iarna, asta e, liniste...
Stima

horatiu.cosma

Da, am mai vazut, cu vreo 2-3 pagini in urma. Nu se vorbeste anapoda, ce anume nu bate cu ce se discuta pe forum?